Французький телеканал хоче показати антиукраїнський фільм про Майдан

1381037

Посольство України у Франції просить французький канал Canal+ переглянути можливість трансляції пропагандистського фільму «Україна, маски революції». Про це йдеться у повідомленні посольства на сторінці у Facebook.

«Ми були розчаровані дізнатися, що 1 лютого Canal+ у рамках спеціального розслідування надає ефір документальному фільму «Маски революції», який дає глядачеві помилкове уявлення про ситуацію в Україні», – йдеться в заяві.

«У зв’язку з цим ми почали переговори і звернувся з листом до голови Наглядової ради групи Canal+ Вінсента Боллоре. Ми також запропонували добірку документальних фільмів про події в Україні», – зазначено у повідомленні.

«Версія пана Морейри (режисера фільму) про події в Україні, в тому числі незаконну анексію Криму – це солодка музика для вух прихильників теорій змови і російської пропаганди», – заявило українське посольство.

«Спроби пояснення цих подій в як операції, яку фінансують Сполучені Штати є не тільки неправдивими, але й зовсім нешанобливими щодо наших співгромадян, убитих в центрі Києва під час відстоювання демократичних устремлінь своєї країни», – додали дипломати.

«Це не плюралізм медіа, а обман, і ми радимо Canal+ переглянути можливість розповсюдження цього фільм», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, голова громадської організації Ukraine Action у Франції Ганна Гармаш повідомила, що представники української діаспори обурені наміром Canal+ показати цей фільм і вирішили мають звернутися до французької преси, а також в редакцію Canal+ зі своїм протестом.

Американська правозахисниця Галина Койнаш зробила аналіз анонсованої стрічки. За її словами, автор фільму Морейра намагається маніпулятивними засобами переоцінити роль правих і ультраправих організацій в Революції Гідності й наступних місяцях боротьби України проти «русского міра». Він стверджує, що Євромайдан був інспірований Сполученими Штатами, а агресивні дії Путіна насправді викликано «оргіями націоналістів, екстремістів і антисемітів на вулицях Києва».

«У фільмі взагалі немає згадки про причини Євромайдану, про репресії проти мирних демонстрантів, про те, що активістів було вбито режимом Януковича. В підсумку, завдяки викривленню і підтасовці фактів про Євромайдан, фільм перетворюється на звичайнісіньку брехню», – написала Галина Койнаш.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики