Кириленко поскаржився, що на книжки виділили занадто багато грошей

Міністр культури В’ячеслав Кириленко вважає, що на тлі різкого збільшення фінансування закупівлі україномовних книг для бібліотек може виникнути дефіцит їхнього асортименту.

Про це він заявив в ефірі “Українського радіо”, передає Сultprostir.

“У бюджеті ми дуже сильно збільшили витрати на закупівлю україномовних книг для бібліотек. У минулому році вперше за багато років на такі цілі було виділено 9 млн гривень, а у 2016 році буде виділено 42 млн гривень. Але я побоююся ситуації, що вся ця сума може бути не вичерпана. Може, навіть немає такої кількості назв книг, яку бібліотекарі хочуть закупити”, – сказав Кириленко.

У цій ситуації, на думку міністра, необхідна популяризація української книги – щоб і фахівці, і громадськість знали про новинки, які пропонують українські літератори. Цю функцію, за словами Кириленка, виконуватиме Інститут книги, за створення якого Верховна Рада проголосувала минулого тижня.

“Це така організація, яка буде цілісно підтримувати книговидання, і головне – вона буде наділена функціями популяризації книгочитання, особливо серед молоді”, – зазначив міністр.

Джерело: Лівий берег

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики