Верховна Рада ратифікувала угоду про “Креативну Європу”.

Верховна Рада України ратифікувала угоду між урядом України та Євросоюзом про програму підтримки культурних індустрій “Креативна Європа”.

За відповідне рішення проголосували 244 народні депутати, написав у своєму твіттері Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

“Креативна Європа” – програму Європейського Союзу, яка фінансує сектор культури: від комп’ютерних ігор до моди й архітектури.

Від 2014 року ця програма відкрита для країн поза межами ЄС.

Як писала раніше екс-заступник Міністра культури з питань євроінтеграції Світлана Фоменко, “ця програма є масштабною можливістю проявити себе і вибороти гроші”.

У рамках програми здійснюють два паралельні напрями: “Культура” і “Медіа”. Керує цим Виконавча агенція з питань освіти, культури та аудіовізуальних питань Єврокомісії.

Україна зможе брати участь у субпрограмі “Культура” і частково у “Медіа” (обмежено навчальними заходами, торговельними подіями та ярмарками, фестивалями та заходами з розширення цільової аудиторії).

Майже рік знадобилося Міністерству культури, щоб завершити справу, яку розпочала команда попереднього Міністра культури Нищука — укласти угоду між Європейською Комісією і українським урядом.

Джерело: УП

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики