Чехи перепросили за карту з “російським Кримом”


Чеське видавництво “Ottovo Nakladatelstvi” заявляє, що Крим позначили частиною Росії у “Футбольному атласі” через помилку картографа, це не було навмисно.

Про це повідомив шеф-редактор видавництва Філіп Гладік у письмовому коментарі “Європейській правді”.

“Ми вже знаємо про фатальні помилки в картах. Наш постійний картограф в той час готував історичну монографію України і використав для деяких карт “Футбольного атласу” карту, яку використовував для певного історичного періоду. (З тих же причин у нас у “Футбольному атласі” помилково зображають на деяких картах і Північний Кіпр). У нас уже була внутрішня зустріч із картографом, він сказав, що в той момент не розумів свою помилку”, – йдеться у листі.

Слід зауважити, що це пояснення викликає сумнів у своїй щирості, адже не існувало такого історичного періоду, коли Крим був частиною Росії, а Україна перебувала в нинішніх кордонах.

Гладік також зазначив, що через значну нестачу часу сам він зосередився на виборі клубів, процесі підрахунку трофеїв і в той момент не думав, що досвідчений картограф зробить карти з такими помилками.

“Я хотів би тільки уточнити, що використання нестандартних карт не відображає жодної політичної позиції моєї або видавництва, мова йде суто про фактор людської помилки. Вибачте, у разі перевидання книги назви будуть співставлені правильно. Ще раз прошу вибачення за наші помилки і дякую за розуміння”, – написав Гладік.

Як повідомляли, у Чехії в листопаді минулого року видали “Футбольний атлас світу”, в якому окупований Крим позначено як російську територію.

Джерело: Європейська правда

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики