Автора скандального антиукраїнського фільму звинуватили у крадіжці

Француза Поля Морейру, який зняв скандально відомий фільм «Україна: маски революції» про події в України під час Революції Гідності та після неї, спіймали на маніпуляціях та недобросовісному ставленні до роботи колег.

Режисера звинувачують у тому, що він використав у своєму фільмі кадри з інших документальних фільмів без дозволу їхніх авторів. Зокрема, продюсерка фільму «Все палає» Юлія Сердюкова заявила, що частина зйомок подій на Майдані вкрадені Морейрою з цієї картини. На думку Юлії, факт крадіжки є ще одним свідченням непорядності й непрофесійності авторів фільму «Україна: маски революції», повідомив Cultporstir.

Крім того, у скандальному фільмі помічено низку фактологічних помилок та маніпуляцій із монтажем, повідомляє StopFake. Картина викликала обурення не тільки серед українських, але й серед французьких колег Морейри. Зокрема, Себастьян Гобер, французький журналіст, який проживає в Україні з 2011 року, в своєму блозі заявляє, що, як представник французьких медіа, він відчуває себе ображеним. Поль Морейра, за його словами – журналіст з доброю репутацією, проте показує чорно-білу картину подій, відкидаючи всі стандарти західної журналістики. Гобер переймається, що фільм Морейри може зменшити довіру до французьких журналістів в Україні.

Нагадаємо, проросійський пропагандистський фільм «Україна, маски революції» вперше було показано в ефірі французького телеканалу Canal+ на початку лютого. Проти показу фільму протестували українська громадськість та Посольство України у Парижі. Днями його показав польський канал TVN24.

На думку режисера стрічки Поля Морейри, за подіями в Україні в 2014 році стоять США, а повстання в Києві та інших українських містах використовував у своїх інтересах «Правий сектор» та інші націоналістичні угруповання.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики