Митцям пропонують знайти заміну пам’ятнику Леніну в Києві

Фото: День

Арт-фонд «Ізоляція» оголосив відкритий конкурс на проекти художньої інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві, демонтованого 8 грудня 2013 року. Конкурс відбудеться в рамках проекту «Суспільна угода» (виставка, дискурсивна програма та мистецька інтервенція).

Заявка на участь у конкурсі має містити мотиваційний лист, що пояснює інтерес художника до означеної теми, опис проекту з технічною специфікацією та ескізом та резюме художника. Її можна подати до 30 квітня.

«У зв’язку зі складним ландшафтом пам’яті в Україні, художня інтервенція має містити критичну рефлексію концепції “меморіального об’єкта” й працювати з локальним контестом. Скульптура, перформативна акція, об’єкт має заохочувати до відкритого діалогу про меморіальні об’єкти, що сповнені ідеологічних і політичних конотацій. Митець повинен враховувати чутливість питання і ступінь диверсифікації поглядів всередині спільноти», – йдеться на сайті фонду «Ізоляція»..

Проект, що переможе, буде реалізовано на місці колишнього пам’ятника Леніну в період з 7 до 15 липня 2016 року. Переможця, обраного міжнародним журі, буде оголошено 6 травня на сайті фонду.

Нагадаємо, пам’ятник Леніну у Києві скинули у розпал Євромайдану. Хвиля «Ленінопаду» прокотилася по всій країні. У середині 2015 року було прийнято закон про декомунізацію, у рамках якого в Україні демонтуються пам’ятники та пам’ятні знаки, пов’язані з радянською добою.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики