ІІ Міжнародного фестиваль оповідання «Intermezzo» відбудетсья у травні

26 квітня 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція ІІ Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo». Організатори зібрали журналістів, щоб розповісти про головні напрямки, особливості та гостей літературного фестивалю, що вже за місяць відбудеться у місті Вінниця 26-29 травня.

Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» присвячено постаті визначного письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського. Цього року він триватиме під гаслом «Приватні моря, спільні береги».

Кримські оповідання письменника надихнули організаторів і підштовхнули до вибору саме морської концепції. «Основним мотивом фестивалю буде мотив моря — моря індивідуального, моря як того, що розділяє та об’єднує, моря як образу в літературі і як географічного моря, що омиває півострів Крим», — продовжила Ірина.

Окремим блоком фестивалю буде спеціальна кримська програма, яку організатори готують спільно із громадською ініціативою «КримSOS», мистецькою агенцією «АртПоле» та правозахисною організацією «Джерело надії».

На прес-конференції була присутня співзасновниця «КримSOS» Таміла Ташева: «Я впевнена, що не політичними гаслами можна розповідати про кримських татар, а в першу чергу через таке возз’єднання культур». Окрім того, за її словами, тема кримськотатарської ідентичності дуже важлива для Вінницького регіону, адже там сьогодні проживають багато переселенців з півострова, а такі заходи сприятимуть їх інтеграції та співпраці з місцевою громадою.

Фестиваль міститиме не лише суто літературні, а й діалогічні формати, де письменники з материкової України та літератори з Криму обмінюватимуться думками щодо того, як писати про Крим і чи писати про Крим взагалі, ділитимуться своїм баченням цієї проблеми.

Планують проведення понад 40 подій за участю близько 50 учасників як з України, так і з інших країн — Польщі, Чехії, Білорусі, Вірменії та Великобританії. Серед українських учасників – Тарас Прохасько, Наталка Сняданко, Маріанна Кіяновська, Анатолій Дністровий, Людмила Таран, Володимир Даниленко, Олесь Ільченко, Олександр Михед, Гаська Шиян, Марися Нікітюк та багато інших.

У рамках фестивалю реалізовуватимуть також спецпроект «Острів Європа», покликаний звернути увагу на «камерні літератури» малих європейських народів – цього разу їх представлятимуть Альгерд Бахаревіч (Білорусь) та Неллі Шахназарян (Вірменія).

Як і минулого року, «Intermezzo» — це не лише література, а також і пошук зв’язків прози з кінематографом. Так, головною подією відкриття стане показ кінокартини «Татарський триптих» Олександра Муратова — його вперше покажуть кримськотатарською мовою з українськими субтитрами (спільно з Національним центром Олександра Довженка). Гостям фестивалю будуть також представлять фільми «Хайтарма» Ахтема Сейтаблаєва, «Пісня пісень» Єви Нейман, кіносагу «Кримські історії» Нарімана Алієва та інші. До того ж, у рамках кінопрограми відбудеться дискусія «Від А до кіно», під час якої читатимуть сценарії, дивитимуться короткометражні фільми і обговорюватимуть, як з літератури народжується кіно. Вагомою складовою кінопрограми будуть документальні фільми про Крим і тему втраченого дому. Також вперше на фестивалі відбудеться ніч короткого метру від фестивалю «Wiz-Art» і ГО «СУК».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики