На Закарпатті завершився “Книга-фест”

Упродовж двох днів 26-27 травня в Ужгороді тривала вже п’ята книжкова виставка «Книга-фест 2016». 26 травня в галереї «Ужгород» свої видання представили одинадцять закарпатських видавництв, київські «Академія» та «Український пріоритет», а також львівське видавництво «Апріорі».

Відкрила фестиваль акція «Літературне добросусідство» за участі Генерального консула СР в Ужгороді Янки Буріанової, письменників, літературознавців, видавців, журналістів, бібліотекарів, представників влади. У Закарпатській організації Національної Спілки письменників України презентували видання словацьких авторів, виданих на Закарпатті, а також закарпатських письменників, книги яких перекладені на словацьку мову. Голова ЗО НСПУ Василь Густі відзначив, що «інтерес закарпатців і словаків до літератур одне одного вже втілений у солідній колекції перекладних видань окремих авторів, двомовних антологіях і спеціалізованій періодиці», повідомляє “День”.

Голова Союзу русинів-українців Словаччини Петро Сокол каже, що «такі зустрічі потрібно проводити якомога частіше, адже обмін думками є шляхом до самозбагачення. І не тільки в своєму середовищі, але й між словацькими та українськими письменниками. Щиро вдячний, що Закарпатська ОДА надсилає словакам чимало книжок, які виходять у вас. Проте, читаючи ці книги, а особливо великі довідники, бачу, що чимало історичної, політичної, культурної інформації суперечать одна одній. Як діти будуть вирости патріотами, якщо вони читатимуть по-різному трактовані політичні події та історичні явища, які мали і мають місце в Україні».

Якщо торік на Львівщині було видано 1379 найменувань книг, то на Закарпатті лише 197, загальний тираж видань становив 97 тисяч примірників, а це – 0,1 книги на одного мешканця краю.

Упродовж «Книга-фесту 2016» відбулась низка презентацій нових видань, благодійна акція «Бібліотека українського воїна», а також конкурс на найкраще видання. Гран-прі присудили видавництву «Гражда» за книгу «Королевське Євангеліє 1401 року».

Джерело: День

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики