Оголошено короткий список переможців «Самовидця» 2016

До короткого списку конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» 2016 увійшли:

Єлизавета Гончарова, Олександр Коба, Микита Май, Марія Педоренко, Алла Пушкарчук, Альона Савчук, Марія Семенченко, Ярослава Тимощук, Максим Ходушко та Володимир Шередега.

Список складено за абеткою. Імена переможців стануть відомі на церемонії вручення, що відбудеться 14 червня в київській книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3).

Нагадуємо, що це вже четвертий конкурс художнього репортажу «Самовидець» від видавництва «Темпора», який цьогоріч отримав нове ім’я, нове журі та нову винагороду у сумі 10 тисяч гривень.

Від 2016-го конкурс носить ім’я Майка Йогансена – українського поета та прозаїка 1920-х років, автора, який започаткував традицію художнього репортажу в Україні, і яку видавництво «Темпора» продовжує і популяризує вже не перший рік.

Репортажі заявників на «Самовидець» оцінювало нове журі – український журналіст, автор книги «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» Денис Казанський; знаний польський журналіст, кореспондент «Газети Виборчої» та головний редактор «Українського журналу» Пьотр Андрусєчко; а також Олег Криштопа – український репортажист, автор книги «Україна: Масштаб 1:1».

І останнє – автори найкращих текстів отримають нові винагороди: І місце – 10 000 грн, ІІ місце – 7 000 грн, ІІІ місце – 5 000 грн.

Тема ІV «Самовидця» – «Війна. Життя de facto». За останній рік, в умовах складної геополітичної ситуації та інформаційної війни, реальний і задекларований стан справ часто дуже далекі один від одного. De jure Крим і Донбас належать Україні, ми нікому не оголосили війну, в нас ведеться антитерористична операція, маємо дружні дипломатичні відносини з Росією, однак de facto усе виглядає зовсім не так. Мета цього конкурсу спробувати змалювати реальний стан справ, проговорити замовчувані теми, спробувати пробратися крізь інформаційний шум та пропаганду. Як виглядає життя країни у стані війни de facto? Як насправді живуть на окупованих територіях? Як живуть в окопі, біля фронту, в тилу? Як живуть ті, хто готуються до війни, хто воює, хто відвоював? Як живуть переселенці? Відповіді на ці та інші запитання – у матеріалах, що надійшли на конкурс.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики