Читаймо й говорімо про книги

«ЛітАкцент» повертається з канікул – ура! Засмаглий, натхненний, сповнений ідей і охоти до розмов про літературу. Розмов текстових, а також у форматі зустрічей у книгарні «Є». Зокрема, найближчим часом заанонсуємо графік обговорюваних книг (і список, звісно) у форматі «Читацького клубу», який куруватиме Ярослава Стріха, а також анонс круглих столів із актуальних тем-питань, які куруватиме Ростислав Семків. І це ще, звісно, не все.

Але про це – буквально днями, а поки що – звертаю увагу на оновлене Положення про премію «ЛітАкцент року – 2016» і за доброю традицією запрошую всіх долучатися: читачів – до формування довгого списку, авторів сайту – до формування короткого.

До слова, маємо важливу зміну в цьогорічному відзначенні найвартісніших книжок за версією «ЛітАкценту»: логічне збагачення на одну номінацію. Отже, тепер їх буде шість: «Поезія», «Проза», «Поезія і проза для дітей», «Есеїстика», «Літературознавство», «Золота булька».

Також пропонуємо оновлений склад журі. Цього року книги оцінюватимуть: у номінації «Поезія»: Крук Галина, Сливинський Остап, Стасіневич Євген; у номінації «Проза»: Семків Ростислав, Стріха Ярослава, Трофименко Тетяна; номінації «Поезія і проза для дітей»: Вздульська Валентина, Мамчич Олеся, Чернишенко Володимир; у номінації «Есеїстика»: Дрозда Андрій, Левкова Анастасія, Цимбал Ярина. Книгу-переможця номінації «Літературознавство» визначатиме редакція сайту «ЛітАкцент». «Золоту бульку» обиратимуть усі експерти разом.

Отже, стартуймо. Проміжні етапи голосування запрошую відслідковувати на сайті вже зовсім скоро. Як і всіляко долучатися.

Тому літакцентівський книжковий рік можна вважати відкритим. Він уже обіцяє бути жвавим і цікавим. Читаймо й говорімо про книги, бо ми того варті.

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у ЗМІ й кількох видавництвах. Від 2012 р. - головний редактор сайту "ЛітАкцент"