Гриневич пояснила, чому нема підручників

Під час ранкового засідання Верховної Ради міністр освіти Лілія Гриневич пояснила ситуацію із навчальними посібниками у школах.

“Дуже важливо, щоб ми почали виправляти цей колапс, який стався із підручниками у школах”, – сказала міністр.

За словами Гриневич, підручники для 8 класу уже надруковані у повному обсязі, їх розвозять до областей. Уже доставлено в регіони 90% посібників, ще 10% – розраховані для шкіл меншин та дітей з особливими потребами.

“Ми здешевили підручники, тому що тепер немає ніяких відкатів, – сказала Гриневич. – На зекономлені кошти ми надрукували підручники шрифтом Брайля. Ми також додруковуємо зараз хрестоматію для початкових шкіл з творами сучасних дитячих українських письменників”.

Нові підручники для початкової школи друкують на підтримку оновлених програм 1-4 класів.

Проблеми лишаються із підручниками для 4-7 класів, тому що половину з них у 2015 році надрукували за кошти держбюджету, а другу частину повинні компенсувати за кошти місцевих бюджетів.

Деякі з місцевих рад впоралися із цим, наприклад, Вінницька область закупила 100% підручників, Київська – 87%. Натомість Рівненська впоралася лише на 47%, а Львівська – на 49% із дозабезпеченням школярів необхідними підручниками для 4-7 класів.

Джерело: УП. Життя

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики