У Facebook триває флешмоб про Лема

Напередодні 95-ї річниці від народження всесвітньо-відомого польського фантаста Станіслава Лема в соціальній мережі Facebook триває флешмоб. Його ініціювали організатори фестивалю «Місто Лема», який вперше відбуватиметься у Львові 13-18 вересня.

Різним людям пропонують продовжити фразу «Лем для мене», а відповіді публікують на сторінці фестивалю в Facebook Miasto Lema. У флешмобі вже взяли участь журналіст Роман Вибрановський, публіцист Віталій Портников, художник, ілюстратор і дизайнер, арт-директор журналу «Український тиждень» Андрій Єрмоленко, куратор, арт-консультант, засновниця Щербенко Арт Центру й конкурсу МУХі Марина Щербенко, літературознавиця, перекладачка і співкураторка фестивалю «Місто Лема» Ірина Старовойт, письменник, поет, музикант, журналіст Валентин Терлецький, бізнесмен, засновник і співвласник видавництва «Наш формат» Владислав Кириченко, письменник і розробник пошукових машин Антон Санченко, кандидат філологічних наук, літературознавець, викладач Києво-Могилянської академії Олеся Стужук, письменниця Вікторія Амеліна, дитяча письменниця, перекладачка, радіожурналістка Леся Воронина, директор Видавництва «Богдан» Богдан Будний, письменник, сценарист, консультант Фестивалю «МістоЛема» Володимир Арєнєв, перекладач Богдан Стасюк та інші.

Лем для мене… — це космос (Віталій Портников)

Не знаю, чи здогадувався автор “Кіберіади”, “Казок роботів”, “Зоряних щоденників Йона Тихого”, “Повернення з зірок”, “Соляріса” про те, скількох радянських підлітків він заразив вірусом вільнодумства, рятівної іронії та скепсису. А головне – бажанням думати. Пам’ятаю, як вразила мене “Маска” (Леся Воронина)

Станіслав Лем для мене, в першу чергу, письменник, який неймовірно переконливо написав про неспроможність людини терпіти самотність. Де б ти не був, яким би не був самодостатнім, рідна людина буде тобі потрібна наче повітря, наче їжа, і ця потреба буде навідуватися до тебе як фантом у «Солярісі»… Лем унікальний фантаст, адже у своїх творах він пророкував розрив між моральними, етичними нормами людини і стрімким поступом науки і техніки, з яким ми стикаємося і в ХХI столітті. (Марина Щербенко)

Лем для мене – дуже різний. Трагічний і дотепний, цікавий і складний, про космос – і раптом вглиб, у людську порожнечу, науковий, відсторонений, але також людяний. Лем далекий – здається часом, пише у XXI століття, і ми ще не можемо повністю його зрозуміти. Водночас близький мені – і за світовідчуттям, і просто – тут, поруч, неймовірно львівський. … Лем – найвідоміший у світі львівський письменник, на будинку якого досі не було пам’ятної таблички… (Вікторія Амеліна)

Лем для мене… перший, хто показав як працювати з цільовою аудиторією. Який захопив історією про science fiction і провів закапелками уяви в геніальному solaris від якого досі холоне в жилах. Який одночасно лякає тим, хто ми є насправді і звеличує те, ким ми хочемо стати. Бо каже правду… #Лемдлямене — авторитет, яких нам так бракує сьогодні. (Роман Вибрановський)

Лем для мене – це улюблений підлітковий письменник, того віку, в якому дуже важливий «чужий» досвід задля набуття свого. (Олеся Стужук)

Лем та його біографія для мене… — одна з чисельних мікро-історій в мега-історії заміщення довоєнної львівської жидівсько-польської і трохи україно-адекватної популяції гірськими рагулями та рязанськими ітеерівцями.
Але я люблю Лема не тільки за це  Хоч то і журлива любов, бо шкодую, що Лем, як і Захер-Мазох з Енді Ворхолом, чи Макаренко з Корольовим, Гоголь і тато молекулярної біології Чаргаф, народжений в Чернівцях, не були українцями  (Владислав Кириченко)

Більше можна знайти за хештегом #Лемдлямене

Нагадаємо, що 13 вересня у Львові розпочнеться фестиваль «Місто Лема», який пропонує цікаві заходи не лише шанувальникам творчості великого мислителя-фантаста, науковцям чи фанатам кіберкультури й футурології, але й тим, хто шукає нові зв’язки між минулим і майбутнім чи просто прагне цікаво провести час. У програмі фестивалю «Місто Лема»:
• науковий семінар «Між двома Левіафанами»
• літературні заходи,
• показ фільму про Станіслава Лема «Автор Соляріса» режисера Бориса Лянкоша,
• реальні та віртуальні мандрівки місцями Лема у Львові,
• перше повідомлення про Перший Світовий Конгрес Буйдологів
• дитяча програма.

Організаторами Фестивалю «Місто Лема» виступили «Вроцлав 2016 – Європейська столиця культури» та ГО «Форум видавців», за фінансової підтримки Міністерства культури і національної спадщини Польщі і ГО «Форум видавців». Співорганізатори: Народний форум музики (Польща), Impart (Польща). Стратегічний партнер: KGHM (Польща), кафедра теорії літератури Львівського університету імені Івана Франка (Україна).

Координатори: Галина Крук, Ірина Старовойт, Андрій Павлишин, Софія Коваль, Марта Ківель
У подальшому Фестиваль планується проводити щодва роки.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики