Помер автор п’єси “Хто боїться Вірджинії Вулф?”


На 89-у році життя помер американський драматург Едвард Олбі. Американські ЗМІ поширили повідомлення про його смерть у п’ятницю, 16 вересня, посилаючись на слова речника Олбі – Джейкоба Холдера. Згідно з повідомленнями, літератор пішов з життя в своєму будинку в Лонг-Айленді (штат Нью-Йорк). Триразовий лауреат престижної Пулітцерівської премії, після перенесеної 2013 року операції на серці, мав і доти проблеми зі здоров’ям.

На думку багатьох критиків, Олбі справив найбільший вплив на американську драматургію в другій половині ХХ століття. Народжений 28 березня 1928 року Олбі ще школярем взявся за перо й став писати лірику та оповідання. Але ввійти до американської літератури він зумів саме завдяки драматургії, що вважалася вимираючим жанром американського письменства.

Найбільш відомим його твором була й залишається п’єса “Хто боїться Вірджінії Вулф?”, що побачила світ 1963 року і була екранізована 1966 року. Втім, Пулітцерівську премію Олбі одержував за інші твори – “Хистка рівновага” (1966), “Морський краєвид” (1975), “Три високі жінки” (1991).

Джерело: DW.de

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики