Відома дата прем’єри «Століття Якова»


30 вересня о 20:15 в ефірі каналу «1+1» відбудеться прем’єра епічної драми «Століття Якова» за однойменним романом-лауреатом літературної премії «Коронація слова» Володимира Лиса.

Про це повідомляє прес-служба телеканалу.

Дії картини розгортаються в період з моменту закінчення Першої світової війни і до наших днів. Це історія волинського селянина Якова, який проти своєї волі був втягнутий в історичні конфлікти.

Сценаристом драми «Століття Якова» став Андрій Кокотюха, режисером-постановником виступив Бата Недич, оператор-постановник – Ігор Іванов, художник-постановник – Сергій Бржестовський, а художник по костюмах – Ірина Гергель.

«Кожного разу, адаптуючи романи колег для фільмів чи серіалів, дуже хвилююся. Відповідальність величезна. Передбачаю, що автору наперед може не подобатися результат – для письменника кожне слово у творі – сакральне, щось означає часто дуже особисте. Втім книга та фільм – два окремi художні, не побоюся цього слова – мистецькi твори. Першочерговим у «Столітті Якова» для мене було збереження закладеної в твір ідеї», – зазначає пан Кокотюха.

За його словами, у сценарії максимально використано те, що є в першоджерелі, також в екранізації з’являться і нові сюжетні лінії.

«Роман стрімкий, при цьому – майже без діалогів.Тож події, описані Володимиром Лисом, треба було зупиняти, ділити на епізоди й населяти персонажами. Переважна більшість діалогів написано з нуля, хоча також максимально використано те, що є в першоджерелі. Традиційно найскладніше для мене – працювати над любовними лініями й пов’язаними з цим епізодами. В екранізації у долі Якова буде дві ключових жінки – є кохана Уляна, віддана чужому, є Зося, чужа, яка стала коханою», – розказав сценарист.

Нагадаємо, виробництвом україномовного проекту займався «1+1 Продакшн». Роль Якова зіграли одразу два актора: в зрілому віці – Станіслав Боклан, а в юності – Роман Луцький. У драмі також знялися Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Печериця і Ганна Топчій, а також переможець дитячого талант-шоу «Маленькі гіганти» Женя Лебедин.

Джерело: Детектор медіа

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики