Україна презентувала стенд на найбільшому книжковому ярмарку світу

Фото: Україна на Франкфуртському книжковому ярмарку на Facebook
Фото: Україна на Франкфуртському книжковому ярмарку на Facebook

У Франкфурті почався найбільший у світі Міжнародний книжковий ярмарок.

Цьогоріч над формуванням українського стенду на 68-му Франкфуртському книжковому ярмарку уперше спільно працювали Мінкульт, МЗС, “Книжковий Арсенал”, “Форум видавців у Львові”, Meridian Czernovitz та Української асоціації видавців, повідомляє Мінкульт.

Дизайн українського стенду запропонувала команда культурної дипломатії МЗС та майстерня IZOLAB платформи культурних ініціатив “Ізоляція”. Він є інтерпретацією авангардних архітектурних ідей Казимира Малевича.

Візуальну концепцію проекту створила арт-директорка Мистецького Арсеналу Альона Соломадіна, використавши кольорові та типографічні експерименти митця Флоріана Юр’єва, який багато років викладав на графічному факультеті Української академії друкарства у Києві.

На Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку національний стенд України представить понад 12 українських видавництв, серед них “Видавництво Старого Лева”, “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, “Основи”, “Веселка”, “Либідь”, “Фоліо”, “Богдан”, “Апріорі”, “Родовід” та інші.

Під час ярмарку відбудуться зустрічі з українськими письменниками – Юрієм Андруховичем, Іриною Цілик, Сергієм Жаданом, Катериною Бабкіною.

Також відбудеться презентація англомовного перекладу книги “Казимир Малевич. Київський період” за участі мистецтвознавців Жана-Клода Маркаде (Франція) та професорки Мирослави Мудрак (США).

На міжнародній сцені Франкфуртського ярмарку буде презентовано книжку Бориса Ложкіна “Четверта республіка”. Завершить програму стенду зустріч із журналістом і мандрівником Богданом Логвиненком з нагоди виходу книг “Saint porno”, “Перехожі”.

Цьогоріч почесними гостями, які визначають фокус програми ярмарку, стали Фландрія і Нідерланди, пише Deutsche Welle.

На захід приїдуть король Нідерландів Віллем-Олександр та бельгійська монарша пара Філіп і Матильда. За п’ять виставкових днів змогу проявити себе отримають понад 7 тисяч видавців, літературних агенцій та книготорговців зі ста країн світу.

Джерело: УП. Життя

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики