Жанна Слоньовська – переможець нагороди Conrad Festival

Фото Conrad Festival
Фото Conrad Festival

Письменниця Жанна Слоньовська стала лауреатом щорічної польської літературної нагороди Конрада за найкращий літературний дебют 2015 року – роман «Дім з вітражем», що вийшов в українському перекладі у «Видавництві Старого Лева».

Урочисте нагородження відбулось 30 жовтня в Кракові у рамках Фестивалю Конрада (Festiwal Conrada). Письменниці вручили статуетку та грошовий приз у розмірі 30 тисяч злотих.

«Кожен шукає безпеки, але особисто для мене писати цю книгу було проти людської основної потреби. Протягом п’яти років це було питанням віри. Я писала текст, на який ніхто не чекав, я писала рідною мовою, навіть кинула свою роботу, але твір перевершив мої найсміливіші очікування»,- сказала на сцені Жанна Слоньовська.

Жанна Слоньовська – журналістка, перекладач і письменниця. Народилась у 1978 році. Протягом багатьох років живе у Кракові. Фахівець у галузі історії Львова. Письменниця отримала нагороду видавництва «Znak» за твір «Дім з вітражем» у 2014-му. Також роман номіновано на літературну премію «Nike 2016».

Нагадуємо, запрошення на Міжнародний літературний фестиваль імені Джозефа Конрада російського письменника, апологета так званих ДНР та ЛНР Захара Прилєпіна викликала протест української делегації. Згодом запрошення скасували.

Джерело: ВСЛ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики