Не перемикайтеся ;)

21 листопада «ЛітАкценту» офіційно виповнюється 9 років – саме цього дня 2007 року ми з’явилися в мережі, щоб відслідковувати літературний процес, реагувати на вартісні й не дуже (хай і гучні) книги, знайомитися і знайомити із письменниками, а також провокувати, викликати на дискусії й подеколи просто хуліганити, пожвавлюючи український літературний процес. Іноді нам це вдавалося, іноді, як у кожному зростанні, – не дуже. Але поки що – жодних підсумків, бо 9 років – це ще навіть не підлітковий вік, тобто насправді все тільки починається. Бо ідей і задумок до змін неймовірно багато, і деякі з них ми тільки починаємо втілювати.

Одна із них – це спроба вийти за межі спілкування тільки в мережі, яка знайшла навіть своє фізичне втілення: славнозвісний «синій диванчик» «ЛітАкценту», знаний донедавна здебільшого авторам і гостям сайту, тобто найближчому колу друзів, переїхав у книгарню «Є» й тепер готовий приймати всіх охочих до розмов про літературу. Тому запрошуємо ;)

Ми вже здійснили два зібрання «Читацького клубу «ЛітАкценту» з Ярославою Стріхою», на якому було весело й містко обговорено «Шум часу» Джуліана Барнза й «Сатанинські вірші» Салмана Рушді. Наступною до прочитання й балачки за текстом та довкола пропонуємо «Лялю» Яцека Денеля. Час зустрічі – 8 грудня, місце зустрічі – незмінне: наш добрий друг і партнер книгарня «Є». Розгорнутий анонс – днями.

Ще одна ініціатива – дискусійний клуб. Відкриті дискусії «ЛітАкценту» з модеруванням Ростислава Семківа. Перше обговорення теми «Чи є проза після Забужко» більш ніж вдалося, тому наступного (на тему «Демонтаж «класиків»: »), запланованого на 26 грудня, чекаємо нетерпляче.

І, врешті, третя затія – «Літстудія для підлітків «Творці 2.0»», яка збирається щосереди в книгарні «Є» на вул. Спаській о 16:30 під мудрим керівництвом Юлі Джугастрянської.

Власне, це тільки початок. Бо наступного року «ЛітАкцент» відзначить перший серйозний ювілей, тому подарунки для друзів починаємо готувати вже тепер. Отже, не перемикайтеся, ми маємо чимало цікавого в запасі.

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у пресі й книжкових видавництвах. Від 2012 р. - головна редакторка сайту "ЛітАкцент"