У Києві презентували фільм, присвячений Довженку

Фото з Facebook Зої Чегусової

У Києві 26 листопада відбулася прем’єра документального фільму “Загальний зшиток”, присвяченого Олександру Довженку. Сценаристом фільму став Сергій Тримбач – відомий знавець мистецтва кіно, історик культури, провідний науковий співробітник ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАНУ, лауреат Премії імені Джеймса Мейса-2016 за громадянську позицію в публіцистиці.

Про це повідомила президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА під егідою ЮНЕСКО Зоя Чегусова на своїй сторінці у Facebook.

«Синій зал Будинку кіно вчора був переповнений: глядачі стояли попід стінами, сиділи на підлозі, як в найкращі параджанівсько-балаянівські часи. Уся творча інтелігенція Києва прагнула потрапити на прем’єру документального фільму “Загальний зшиток”, присвячений Олександру Довженку – Українцю, Персоні, Скелі», – пише Чегусова.

Під час події сценарист фільму Сергій Тримбач заявив, що Довженка він знає краще, ніж свою дружину: в думках він прожив зі своїм кумиром багато років, дослідивши і опрацювавши всі архіви, перегорнувши усі щоденники і листи.

Джерело: День

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики