За два роки в Україні заборонили понад 500 російських фільмів і серіалів

Впродовж 2014-2016 років Держагентство з питань кіно відмовило в реєстрації і скасувало прокатні посвідчення на трансляцію понад 500 російських фільмів і серіалів. Про це повідомили у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

Зазначено, що Нацрада щотижня звертається в Держкіно щодо дотримання телекомпаніями вимог законів України «Про кінематографію» та «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їх символіки» для вжиття відповідних заходів.

Телесеріали і фільми, в яких були виявлені порушення, передають для розгляду Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів.

«Після відповідної експертизи члени комісії роблять висновок про їх відповідність нормам чинного законодавства, на підставі якого Держкіно може відмовити в реєстрації фільмів та видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів або його скасувати», – зазначили у Нацраді.

Також повідомлено, що для захисту інформаційного простору України цей перелік будуть доповнювати.

Як відомо, відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», в ефірі українських телекомпаній не можна показувати серіали і фільми, вироблені в Росії пізніше 1 січня 2014 року.

22 листопада Держкіно заборонило сім телесеріалів виробництва РФ.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики