Літератори шукатимуть «П’ятий Харків»


13 грудня стартує проект «П’ятий Харків», в рамках якого до Харкова приїдуть відомі українські й іноземні письменники та дослідники. Ініціатором проекту виступив письменник Сергій Жадан спільно з Харківським літературним музеєм і Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна.

«”П’ятий Харків” – це спроба у спільних розмовах знайти нашу міську ідентичність: хто ми такі? Що ми транслюємо про себе назовні і що мали би транслювати? Як нас бачать і якими ми маємо стати?» – розповідає Сергій Жадан.

В основі проекту – стаття видатного харківського письменника Юрія Шевельова під назвою «Четвертий Харків», створена у 1948 році. У ній він аналізує різні етапи самоусвідомлення міста, і «п’ятий Харків» є своєрідним ідеалом Шевельова, який виникає із одержанням Україною незалежності.

Першою гостею проекту стане письменниця Оксана Забужко із зустріччю у галереї «ЄрміловЦентр», присвяченою книзі «І знов я влізаю в танк», де йтиметься про інформаційні війни та їхній вплив на свідомість людини.

У найближчому майбутньому в рамках проекту до Харкова завітають такі автори, як Андрій Курков, Юрій Винничук, Андрій Хаданович, Юрій Андрухович та інші.

Джерело: Cultprostir

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики