Мінкульт вимагає припинити роботи у Бахчисарайському історико-культурному заповіднику


Міністерство культури України вимагає відмовитись від реалізації плану реставрації Бахчисарайського історико-культурного заповідника через ризик того, що вона завдасть пам’ятці більше шкоди ніж користі. Про це під час брифінгу сказала заступник Міністра культури України Тамара Мазур.

«Вимагаємо, по-перше, терміново відмовитися від реалізації вказаного проекту. По-друге, припинити на об’єктах культурної спадщини на території Автономної Республіки Крим, згода на які не надана відповідними державними органами України, зокрема центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію політики у сфері охорони культурної спадщини», – сказала вона.

Крім того, Мазур додала, що Міністерсво культури звернулось до UNESCO з вимогою направити на територію Автономної Республіки Крим комплексну моніторингову місію, завдання якої перевірять дотримань вимог міжнародного законодавства, зокрема стан збереження пам’яток, внесених до списку UNESCO, або номінованих до включення до списку Всесвітньої спадщини UNESCO.

Поки Бахчисарайський історико-культурний заповідник очікує на включення до Списку всесвітньої спадщини. Єдиною перешкодою на шляху внесення до нього є складності визначення меж об’єкту.

Як зазначили у Мінкульті, проект, що втілює окупаційна влада Криму, передбачає будівництво над Ханським палацом — пам’яткою архітектури початку ХVІ-ХVІІІ ст. – металевого навісу загальним розміром 42×42 м на шістьох металевих опорах.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики