Члени російського ПЕН-центру просять звільнити Сенцова

Фото interfax.by

60 членів російського ПЕН-центру, що об’єднує письменників, поетів і журналістів, звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилуваnb українського режисера Олега Сенцова. Заяву публікує Colta.ru.

У заяві йдеться, що звинувачення Сенцова побудоване тільки на свідченнях свідка, а також згадується, що режисер скаржився на тортури, але так і не визнав свою провину. Автори звернення наголошують, що з режисером, який відбуває 20-річний термін за тероризм в Якутії, перервався зв’язок, і є побоювання щодо його морального і фізичного стану. Автори звернення приєднуються до недавньої прохання режисера Олександра Сокурова помилувати Сенцова.

“Приєднуючись до Олександра Сокурову і всіх, хто просив справедливої милості для Олега Сенцова, ми просимо Вас, пане Президенте, застосувати до Олега Сенцова норму закону, що дозволяє главі держави приймати рішення про помилування засуджених без визнання провини з їхнього боку, просимо використовувати всі наявні ресурси і механізми для якнайшвидшого звільнення нашого колеги Олега Сенцова”, – зазначають у зверненні.

В той же час прес-служба російського ПЕН-центру, коментуючи звернення членів організації до Путіна, заявила, що керівники центру «в цьому участі не беруть». «Це не наша ініціатива. У нас є група “ліберальних” опозиціонерів, які з нами намагаються конфліктувати і ведуть власну лінію », – заявили в організації.

Джерело: Медуза

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики