Польща викупила картину Леонардо да Вінчі у приватних власників

250px-Leonardo_da_Vinci_046
Міністерство культури та національної спадщини Польщі підписало договір про купівлю картини «Дама з горностаєм» роботи Леонардо да Вінчі. Про це інформує видання Rzeczpospolita.

Картина є єдиним полотном роботи да Вінчі, яке перебуває на території Польщі. Переговори про її купівлю вели з 1991 року. Вартість, яку Польська держава заплатила за картину, не розголошується, але відомо, що на колекцію Чарторийських, у складі якої є ця картина, в бюджеті виділено 300 мільйонів злотих ($80 млн).

Крім шедевра да Вінчі, колекція містить графіку Рембрандта, малюнки Ренуара, а також безцінні для польської історії документи – близько 250 тисяч бібліотечних найменувань (книги і рукописи). Сім’я Чарторийських колекціонувала всі ці багатства протягом понад 200 років.

Створена Леонардо да Вінчі у 1489-1490 рр. на замовлення герцога Міланського, картина «Дама з горностаєм» – це портрет юної красуні Чечилії Галлерані. У 1800 році шедевр було куплено польським князем Адамом Єжи Чарторийським і вивезено до Кракова, де зберігається в місцевому музеї.

Періодично «Даму з горностаєм» виставляють у різних куточках світу.
Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики