Родичі похованого замість Олеся кажуть, що не знали, кому належить могила

Сім’я Володимира Михайлишина, якого поховали на місці українського письменника Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби, не знала про те, що раніше ця могила належала відомому поетові. Про це в коментарі «Радіо Свобода» розповів онук Михайлишина Марко Діан, який проживає в Швейцарії.

«Це було так, що дід собі купив могилу, він помер і ми його поховали в тій могилі, яку він собі купив. А що там хтось лежав, то нам не було відомо. Що там лежав пан Кандиба, ми не знали», – сказав Діан.

Про те, чиї саме останки були в могилі, його батьки дізналася тільки напередодні q вирішили, що вже пізно скасовувати церемонію поховання.

«Як ми тільки тоді дізналися, то ми вже нічого змінити не могли. Батько так вирішив», – зазначив Діан.

Нагадаємо, вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі у Празі було примусово ексгумовано останки видатного українського поета і драматурга Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби. На їхньому місці був похований Володимир Михайлишин, виходець з України, який доглядав за могилою письменника та сплачував за неї необхідну ренту й, відповідно до чеських законів, набув на цю ділянку права власності. Поховати там Володимира Михайлишина вирішив його син і спадкоємець Роман. Петро Порошенко доручив МЗС перевезти і перепоховати останки Олеся в Україні.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики