У Чехії провели церемонію прощання з прахом Олександра Олеся

Фото: Радіо Свобода

У середу в Празі у молитовному домі святих Філіпа та Якуба відбулася церемонія прощання з прахом українського письменника Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби. Про це повідомило «Радіо Свобода».

«Такого не було, що в нас, у Чехії, за моїх часів, а я служу з 1991 року, щоб ми відправляли на Україну мощі людини», – сказав Василь Сливоцький, настоятель кафедрального собору святого Климента та єпископський вікарій для українців-вірних УГКЦ в Чехії, який проводив службу під час прощання.

За словами начальника Управління консульського забезпечення Василя Кирилича, питання про те, коли саме дві труни, в яких перебувають останки, прибудуть до Києва, вирішує спеціально створена робоча група.

Тим часом голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що перепоховання попередньо заплановане на цю п’ятницю.

«Плануємо попередньо його перепоховання на цю п’ятницю. Але ще уточнюють деякі моменти. То ще можливе певне перенесення. Перепоховання точно відбудеться на Лук’янівському кладовищі. Там на Лук’янівському кладовищі виділяється окрема ділянка для такого роду перепоховань. Ми будемо оформляти її як спеціальну Алею почесних перепоховань для того, щоб рятувати останки тих визначних українців, які розсіяні десь по світу. Тобто це є одним із тих кроків уже більш системної роботи, спрямованої на догляд за могилами», – повідомив він.

Нагадаємо, відомий український письменник Олександр Олесь (1878-1944) до недавнього часу був похований на Ольшанському кладовищі в Празі.

3 січня 2017 року його останки було ексгумовано, оскільки на його місці вирішили поховати іншу людину – Володимира Михайлишина, який останні роки платив ренту за могилу українського поета.

Президент України Петро Порошенко доручив перевезти і перепоховати останки Олеся в Україні.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики