У США через Трампа різко збільшилися продажі Орвелла

Роман-антиутопія Джорджа Орвелла «1984» піднялась у топ-6 книг на Amazon.

Радниця президента США Дональда Трампа Трампа Келіенн Конвей, відповідаючи на питання про недостовірні дані щодо кількості глядачів інавгурації в заяві прес-секретаря, пояснила, що він запропонував «альтернативні факти». Як повідомляє The Guardian, журналісти провели паралель між висловом про «альтернативні факти» та терміном «дводумство» (doublethink) з роману Джорджа Орвелла «1984». Після чого книга вийшла у топ-6 книг, які найчастіше продають на Amazon.

Також словник Merriam-Webster опублікував у Twitter визначення слова «факт», додавши до цього допису згадку про заяву Келіенн Конвей.

Нагадаємо, прес-секретар Дональда Трампа Шон Спайсер (Sean Spicer) під час першої зустрічі з журналістами в Білому домі розкритикував їх за «завідомо неправдиве висвітлення» інавгурації. Він заявив, що вона була найбільш відвідуваним заходом за всю історію. За словами прес-секретаря, транспортом у Вашингтоні в день інавгурації скористалися більше людей, ніж під час інавгурації Обами в 2013 році. Також Шон Спайсер сказав, що на майданчику перед Капітолієм видно порожні місця, тому що на газон вперше постелили біле покриття, яке викривлює візуальне сприйняття натовпу.

Газета The Washington Post підрахувала, що в день інавгурації в 2013 році було здійснено 783 тисячі поїздок в метро, а цього разу – 571 тисяча. Також журналісти знайшли фото з інавгурації Барака Обами в 2013 році, на яких можна роздивитися, що біле покриття на газонах застосовували ще тоді.

Радниця Дональда Трампа Келіенн Конуей (Kellyanne Conway) заступилася за Спайсера, назвавши його заяви «альтернативними фактами».
Джерело: Media Sapiens

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики