Перепоховання Олександра Олеся відбудеться у неділю

Урна з прахом письменника Олександра Олеся і його дружини прибула до Києва, літак приземлився у міжнародному аеропорту «Бориспіль» Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на МЗС.

«Нашим завданням було скоординувати доставку праху Олександра Олеся в Україну. Ми своє завдання виконали. Сьогодні він прибув до Києва», – сказав співрозмовник агентства в МЗС України.

Він також зазначив, що подальше інформування про перебіг подій – на уповноважених органах в уряді, зокрема на Міністерстві культури України.

В свою чергу, керівник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир В’ятрович повідомив, що перепоховання Олександра Олеся відбудеться цієї неділі, 29 січня.

«Панахида у Володимирському соборі о 12:00, о 13:30 поховання на Лук’янівському цвинтарі, на спеціально створюваній алеї для почесних перепоховань представників військово-політичної та культурної еміграції», – написав він на стоїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Нагадаємо, відомий український письменник Олександр Олесь (1878-1944) до недавнього часу був похований на Ольшанському кладовищі в Празі.

3 січня 2017 року його останки було ексгумовано, оскільки на його місці вирішили поховати іншу людину – Володимира Михайлишина, який останні роки платив ренту за могилу українського поета.

Президент України Петро Порошенко доручив перевезти і перепоховати останки Олеся в Україні.

26 січня у Чехії провели церемонію прощання з українським письменником Олександром Олесем.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики