СБУ заявляє, що не має можливостей для блокування контенту в інтернеті

Керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук заявив, що в Україні діє свобода слова і немає механізмів, які б давали Службі безпеки блокувати контент в інтернеті.

Про це він повідомив на брифінгу 15 лютого, передає «112 Україна».

«В Україні діє свобода слова, у нас немає механізмів, які б давали спецслужбам блокувати контент в інтернеті. Будь-яка людина може говорити все, що хоче. При цьому РФ намагається маніпулювати і спотворює це право і цю свободу. Ми приділяємо увагу роз’ясненню суті того, що відбувається, ми закликаємо громадян бути пильними і перевіряти джерела інформації в інтернеті. На жаль, дуже часто використовуються певні резонансні заклики, щоб привернути увагу і маніпулювати свідомістю», – заявив Олександр Ткачук.

Він наголосив, що СБУ закликає до співпраці у виявленні в інтернеті «російських вух».

«Закликаємо всіх до співпраці і взаємодії. Інформація, яка потрапить до уваги, може бути передана вами в СБУ, ми будемо реагувати. Якщо ми разом будемо бачити ці невеликі, але дуже злі російські вуха, що стирчать з цих акаунтів, ми зможемо впоратися з цією проблемою», – закликав Олександр Ткачук.

У спецслужбі пообіцяли розробити спеціальні рекомендації громадянам, як виявити небезпечну інформацію.

«Є прості, але доступні для всіх засоби, які дозволяють перевірити реєстрацію сайту, дозволяють подивитися, якщо це якийсь новий друг або людина, яка дуже хоче з вами потоваришувати в соціальних мережах, коли цей аккаунт був зареєстрований. Або в цьому записі дійсно відбувається якесь життя, чи це якийсь бот, який просто буде вам штовхати потрібні новини, які розроблені недалеко від Луб’янки.

Можливо, ми розробимо певні рекомендації, які виставимо на нашому сайті. У нас, наприклад, є інформація на нашому сайті про те, як себе вести, якщо знаходиш якийсь підозрілий предмет. Є певні поради для простих громадян, як їм себе вести. Ми з цього приводу ще попрацюємо», – зазначив Ткачук.

Джерело: Детектор медіа

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики