У Кракові відбудеться орфографічний конкурс з української мови

16-17 березня у Кракові відбуватиметься ІІ Міжнародний орфографічний конкурс з української мови. У ньому візьмуть участь студенти україністики 8 країн Європи з 16 навчальних закладів.

Про це повідомляє Польське радіо.

Як наголошує організатор, старший викладач кафедри україністики Інституту Східнослов’янської філології Яґеллонського університету Оксана Баранівська – це вже буде 12-й конкурс, проте спершу в ньому брали участь лише студенти з Польщі: «Відмінність від попереднього конкурсу лише та, що долучаються ще дві країни, які минулого року не брали участі, – це Словаччина і Росія. Загалом буде 30 учасників, вони покажуть свої знання з української орфографії, яка насправді не є такою легкою, якби це могло здаватися. Але, як показують попередні конкурси, учасники досить непогано справлялися з орфографічними завданнями».

За її словами, мета конкурсу, – передусім інтеграція студентів-україністів, викладачів-україністів, а крім цього, ще й бажання показати, заявити про те, що студенти вивчають українську мову, тобто це поєднання корисного з приємним: з одного боку, студенти змагатимуться за звання найкращого з орфографії, а з другого, – можна буде послухати цікаву лекцію, будуть екскурсії Краковом і до музею Яґелонського університету.

У рамках ІІ Міжнародного орфографічного конкурсу з української мови у Кракові, зокрема, відбудуться також шевченківські читання та відкрита лекція «Спецпроект Українського радіо Радіодиктант національної єдності як історія сучасного мовника», яку прочитає кандидат філологічних наук Аліна Акуленко з Києва.
Джерело: Zik

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики