Який ви учасник/ця читацького клубу “ЛітАкценту” (тест)

У середу, 22 березня, читацький клуб ЛітАкценту збереться вшосте – скромна й водночас важлива дата, яка означить півроку особливих камерних посиденьок любителів літератури, що відбуваються у книгарні Є. Досвід засідань клубу показує, що ці зустрічі приваблюють певних людей, і наразі цілком упевнено можемо виокремити дев’ять типажів – власне, пропонуємо пройти невеликий тест, щоб з’ясувати, до якого типу, потенційно чи правдиво, належите саме ви. Експресивний митець? Пересічний читач? Може, студент-гуманітарій? Примітка: питальник, як і наш читклуб, розрахований не тільки на тих, хто сумлінно читає всі на світі книжки й відвідує всі можливі літературні заходи. Сміливо випробовуйте себе – адже ми раді надати слово (і стільця) усім охочим ;)

Тест пропонуємо пройти ось за цим посиланням.

Типажі:

1. Експресивний митець

Невизнаний геній. Вам пофіг на мету і предмет зібрання. Знайомлячись із присутніми, ви передусім кажете щось штибу «такий-то, автор десяти книжок, тож, мабуть, теж можу зватися письменником». Заздрісно ловите влучні репліки про чужий текст. Маючи слово, натхненно занурюєте учасників клубу у свій багатий внутрішній світ і сповнену творчого пориву душу. Коли вас пробують повернути на загальну стежку, не зважаєте – просто починаєте голосніше говорити. Коли вашу піднесену руку ігнорять – починаєте викрикувати. Коли вас переривають, ображаєтесь. Після засідання ідете сваритися з касиром Є на ґрунті того ж таки невизнаного генійства. Дивовижно, як ви з таким неозорим еґо примудряєтеся пролазити у двері.

2. Індоарієць/індоарійка

На початок зібрання ви, як правило, спізнюєтесь і не встигаєте відрекомендуватися синхронно з іншими – що увиразнює ореол таємничості довкола вас. Довгий час ви сидите й мовчки всіх слухаєте, але в очах ваших невпинно зріє невідворотна дума, яка жде свого часу. Діставши слово – о, нова людина, вона щось скаже! – ви заходите здалека, та непохитно прямуєте до Істини: що українці – вибраний народ, який збагатив історію людства найвидатнішими постатями, від Адама і Єви до Будди і Христа. Дивно, чому сим досконалим створінням узагалі потрібно читати, але що ж – і небожителі мають зворушливі слабкості. Промова ваша триває щонайменше 15 хвилин – та що це порівняно з роками життя, які ви поклали на олтар пізнання? Після засідання ви ще довго перемовляєтесь із раптово виявленими однодумцями, зокрема прихильниками жидомасонської змови, поки решта учасників клубу, не соромлячись, рже з вас за сусіднім стелажем.

3. Одержимий основним інстинктом працівник наукової інституції

Ви приходите заздалегідь, щоб роздивитися присутніх жінок і відтак вибрати собі вигідне місце. Ви дотична до літератури людина – може, філолог і, що найімовірніше, графоман, який іще не переродився в Експресивного Митця. Тонка душа з високими запитами, ви прийшли шукати даму серця саме на літературне зібрання. Знайомлячись, ви перераховуєте всі свої досягнення, особливо наголошуючи на місці роботи й кількості публікацій, і пильно дослухаєтесь, чи не прозвучить подібна інформація з вуст жінок, на яких поклали око: пізніше це допоможе зав’язати бесіду. На засіданні ви мовчите – певно, це плюс. Приєднуєтесь до постійних учасників афтерпаті, що йдуть у паб. Потім, коли виходите в туалет, компанія починає висувати різноманітні версії щодо вашої персони, позаяк вас ніхто не знає – а раптом ви засланий агент з Інституту літератури? Але в кінці вечора все прояснюється: ви атакуєте заскочених жінок виявом нездоланного потягу й просите в них телефон. Коротше кажучи, стаєте мемом уже з перших відвідин читацького клубу. Можливо, хтось колись відповість вам взаємністю: зібрань аж 12 на рік! Не втрачайте надії J

4. Пересічний/на читач/ка

Ви приходите, бо просто любите читати й хочете послухати про цікаві вам книжки, а то й самі щось сказати про них. Здебільшого мовчите, коли ж висловлюєтесь – говорите, що сподобалось, які емоції виникли, що вам текст нагадав і так далі. Прошарені Гуманітарії потай заздрять вам, мешканцям навік утраченого раю – уміння наївно читати книжки, без огрому парадигм і дискурсів, каскадного метафоризму й алегоричного мережива. Ви невинні, як людина у перший день творення (привіт Індоарійцям). Щоправда, у сяйві чистого розуму ви можете необачно порадити присутнім почитати когось із класиків – і тут ваш чар водномить розвіється.

5. Випадкова людина

Ви забрели на літклуб ненароком і вирішили залишитись – погрітись, подрімати, погортати журнал. Приходите посеред зібрання й так само зникаєте. Ні імені вашого, ні виразних ознак історія літклубу не зафіксує.

6. Мовчазний банкір (чи людина невідомої професії, але теж мовчазна)

Ви приходите вчасно, говорите чітко, сидите прямо. Усі дві години, тримаючи на колінах портфель. Окрім кількох слів про себе, не кажете нічого, інших слухаєте, не змінюючи пози. Одному Богові відомо, що у вас на думці. Прошареним Гуманітаріям стрьомно – але ви залишитеся в їхній пам’яті назавжди.

7. Гуманітарій прошарений

Кістяк читацького клубу. В’їдливо-іронічна, щоб не сказати цинічна, істота, здатна висловитися про будь-яку книжку, навіть якщо не читала її. Ви приходите, щоб потусити з собі подібними, поспостерігати за рештою, а тоді піти бухать у найближчий гендель (де в перспективі можна буде вішати іменну табличку). Ну, часом і сказать шото умне. Під час зібрання фоткаєте дійство, постите це на фейсбук, і, поки віщає Експресивний Митець чи Індоарієць, вашу фоточку лайкають присутні Гуманітарії, включно з модераторкою. Читацький клуб – ваша розрада у бездуховній каламуті світу цього, повного філістерів, спогад про золоті часи в університетській аудиторії, коли враження ще мінилися свіжістю, а тексти – таємницями. Ви сентиментальні і безнадійні, визнайте це – інакше б не були тут, прогулюючи спортивні заняття, покидаючи вдома чоловіків, дружин і дітей, підлаштовуючи плани під чергове зібрання. Бо все є марнота марнот і непозбувна бентега – кому це краще знати, як не вам?

8. Гуманітарій-студент

Ви тут із трьох причин. 1 – ви ботан-задрот, якому замало діскурса в універі, абсолютний маніяк; 2 – прийшли на шару збагатитися матеріалом для роботи, яку пишете, ну чи на крайняк почерпнути дві-три умні мислі, якими потім блиснете на семінарі; 3 – узагалі ви б залюбки провели вечір деінде, але вас пригнав сюди навіжений прєпод (часто – Експресивний Митець), улюбленцем якого, виявляється, не так уже й класно бути.

9. Фахівець/фахівчиня у негуманітарній сфері

Найцінніший кадр читацького клубу. Ваші читацькі смаки сформовані, ви приходите на зібрання, де обговорюють книжки, які вам цікаві. Висловлюєтесь по суті, пропонуєте несподівані ракурси сприйняття, з огляду на інший досвід і склад розуму, не залазите на територію Гуманітаріїв, за що вони вам особливо вдячні. Вас уважно й зацікавлено слухають, а в кінці – дякують за візит і запрошують завітати ще. І це щиро – бо, наприклад, Експресивним Митцям кажуть таке тільки з ввічливості.

10. Працівник/працівниця книгарні Є.

Ви працівник/працівниця книгарні Є. Дякуємо!

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики