Літературний Пулітцер-2017: результати

У Нью-Йорку було оголошено усіх лауреатів Пулітцерівської премії-2017, зокрема, і в галузі літератури.

Нагороду отримав нью-йоркський письменник Колсон Вайтхед за книжку “Підземна залізниця” (“The Underground Railroad”), яка входить до списку бестселерів за версією New York Times, а також стала лауреатом Національної книжкової премії США.

У своєму Twiiter він своєрідно прокоментував це рішення Колумбійського університету.

“Уперед, виродку”, – написав він.

Найкращою біографією стала сімейна хроніка “Повернення” (“The Return”) лівійського письменника Хішама Матара: він за 30 років повернувся на батьківщину після повалення режиму Каддафі.

У поетичній категорії найкращою визнано збірку “Оліо” (“Olio”) Тайхімби Джес. Письменниця досліджує пісні афроамериканських виконавців, які виступали в період Громадянської та Першої світової воєн, чия творчість не збереглася в письмовому вигляді.

Найкращою серед нон-фікшн книжок стала “Виселені: злидні та вигода в американському місті” (“Evicted: Poverty and Profit in the American City”) соціолога Меттью Десмонда. В ній йдеться про взаємини найбідніших американських сімей з орендодавцями.

Раніше повідомляли, що журналісти видання The New York Times отримали цьогорічну Пулітцерівську премію у номінації “Висвітлення міжнародних тем” за тексти про Росію.

Джерело: ТСН

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики