Читацький клуб «ЛітАкценту»: Деніел Кіз «Таємнича історія Біллі Міллігана» (Київ)

Якщо Ви давно хотіли поговорити про улюблене читво у неформальній атмосфері, але не мали нагоди, запрошуємо до Читацького клубу «ЛітАкценту»!

 

Наступна зустріч відбудеться у Книгарні Є на вулиці Лисенка 3, 8-го травня о 18:30, модератор Богдана Романцова.

Обговорення буде присвячене романові американського письменника Деніела Кіза «Таємнича історія Біллі Міллігана». Говоритимемо про:

– як психіатрія стала провідною темою романів другої половини ХХ століття;

– повернення «нового реалізму»: автори, чиї твори відображають життя;

– межа нормальності у житті і літературі: «тут уже нічого не вдієш, ми всі тут божевільні»;

– людина-оркестр: герой, який хоче бути будь-ким, крім себе самого;

– від «Квітів для Елджернона» до «Таємничої історії»: що спільного у Чарлі Гордона і Біллі Міллігана.

 

Довідка Читацького клубу: Денієл Кіз (Daniel Keyes; 1927—2014) — американський письменник, найбільш відомий своїм оповіданням, а згодом і романом «Квіти для Елджернона». Цікаво, що Деніел Кіз двічі отримав найпрестижнішу в англомовній науковій фантастиці нагороду за два твори за одним сюжетом. У 1960 році премії «Х’юго» Кізу дали за оповідання «Квіти для Елджернона», а 1966 року премію «Х’юго» автор отримав вже однойменний роман. «Таємнича історія Біллі Міллігана» (1981) — документальний роман, у якому йдеться про історію Біллі Міллігана, першої людини в історії США, яку визнали неосудною через дисоціативний розлад: у Мілліганові співіснувало 24 повноцінні особистості. Ці «люди всередині» різнилися не лише за віком та походженням, а й характером, звичками, рівнями інтелектуального розвитку та емпатії. Взаємодію і співіснування великої сім’ї в одному тілі описав Денієл Кіз у романі, який став бестселером.

 

Українською наразі маємо лише два переклади Кіза: • Квіти для Елджернона / пер. з англійської Віктора Шовкуна. — Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2015. — 304 с. • Таємнича історія Біллі Міллігана / пер. з англійської Олени Стусенко. — Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 512 с.

Адреса книгарні «Є»:

м. Київ,

вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота».

Тел.: 044 235 88 54

Вхід вільний.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики