Трохи новин ;)


Найперше хочеться глибоко видихнути й привітати всіх причетних до «ЛітАкценту» з оновленим дизайном. Кілька найближчих днів улюблений сайт іще перебуватиме в режимі становлення, тому велике прохання підказувати нам, якщо щось працює не зовсім гладко; радити, що можна було би покращити; ну, й, звісно, лаяти, якщо щось важливе випустили з уваги.

Але, в усякому разі, хочеться сподіватись, що тепер ми стали – як мінімум – насиченіші візуально й зручніші для користування, зокрема й для читання з різноманітних гаджетів. І просто ще доступніші та цікавіші для охочих щодня дізнаватися нове про світ літератури, про книжкові новинки й відгуки на них від літературних критиків. Тобто для тих, хто не лише багато читає, а й любить складні питання й цінує фахову дискусію. Хто має власну думку й поважає думку інших. Тобто для всіх нас.

Окрім впізнаваних і звичних рубрик, оновлений «ЛітАкцент» також пропонує спецпроекти, і найновіший із них – цикл статей про комікси, об’єднаних в окрему рубрику з однойменною назвою. Вірю, що цей проект буде не менш успішним і популярним серед читачів, аніж розпочатий трохи більш ніж рік тому цикл статей «20-ті LIVE із Яриною Цимбал». Або розпочатий майже три роки тому «Вірш тижня».

Також ми збагатилися на конкурс художнього репортажу ім. Майка Йогансена «Самовидець» – відтепер він, окрім сторінки у ФБ, матиме свою постійну рубрику на «ЛітАкценті», де буде оприлюднено не тільки інформацію про перебіг конкурсу, а й літературно-критичні статті, що стосуються самого жанру художнього репортажу: інтерв’ю зі знаними репортажистами, рецензії на книги, яких із року в рік з’являється дедалі більше (і перекладних, і власних), огляди тощо. Зі свого боку, «ЛітАкцент» радий такій співпраці й сподівається, що відтепер вона буде не менш захопливою, ніж була досі.

У нас попереду ще багато цікавої роботи, а на цьому етапі – дуже дякую людям, безпосередньо причетним до роботи над оновленим дизайном сайту: насамперед редакторці «ЛітАкценту» Софії Мамчич за всі спільні планування й обговорення, за ідеї й хороший настрій, за підтримку й уміння працювати, в разі потреби, в режимі 7/24. Остапові Семотюку – за технічне втілення наших задумів, практичні поради й безкінечні чати. Богданові Гдалю – за те, що швидко відгукнувся й дуже вчасно допоміг, коли виникли труднощі. Багатьом хорошим друзям, які долучилися до вибору шаблону дизайну, які радили і вболівали, підтримували й відгукувалися з багатьох різних питань. І читачам «ЛітАкценту» – за натхнення, без якого взагалі будь-що неможливе.

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у пресі й книжкових видавництвах. Від 2012 р. - головна редакторка сайту "ЛітАкцент"