Конкурс художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» стартує вшосте!


Тема – «Покоління вільних. Як нова генерація творить майбутнє»

Ми живемо в часи стрімких змін. Щодня відбуваються стільки подій, що часто людина не в змозі «схопити» найважливіші, ті, які матимуть наслідки в майбутньому, а не тільки тут і зараз. За мерехтінням новин й інформаційним шумом важко почути й відчути «тектонічні злами» історії, за буденними явищами та подіями вловити «помах крилець метелика». Але саме зараз, у час війни і змін, важливо шукати сюжети на перспективу й говорити про майбутнє.

Тема про покоління вільних – життєствердна й безмежна за творчими можливостями. Тут є над чим попрацювати допитливим і прискіпливим репортажистам. Їм випадає можливість знайти, побачити й дослідити те, що переважно проходить непоміченим повз інших. Привідкрити майбутнє, якщо хочете.

Покоління вільних. Хто вони? Які? Чим живуть? Як вони бачать минуле, осмислюють теперішнє, а головне – як творять майбутнє? Хто ці люди, що розставляють для всіх нас «дороговкази»? Які явища, процеси, події наближають майбутнє і нас до нього? Культура, наука, нові технології, суспільство, подорожі… Тут є місце всьому. Історії успіху й історії спроб і помилок. Герої, які роблять щось надзвичайне і глобальне, і герої, які не творять нічого важливого в масштабах світу та історії, але чий маленький світ і його можливості розгледить талановитий автор.

Тож шукайте неочевидні сюжети, розповідайте небанальні історії, знайомте нас із дивовижними героями. Ми чекаємо на нові імена в художньому репортажі!

Готові тексти надсилайте до 25 січня 2018 р. на адресу: samovydets@gmail.com

Результати конкурсу будуть оголошені 25 березня 2018 р.

До розгляду приймаються раніше неопубліковані художні репортажі українською мовою.

1. Автор повинен спиратися на власний досвід.

2. Автор має добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тематику, прагнути об’єктивності.

3. Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми. Оповідь повинна бути не сухою газетною, а саме художньою.

Розмір репортажу до 40 000 знаків.

Члени журі: Єлізавета Гончарова, Олег Криштопа, Марія Титаренко.

Нагороди: І місце – 10 000 грн. ІІ місце – 7 000 грн. ІІІ місце – 5 000 грн.

Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах «Veni, Vidi, Scripsi», а лауреат конкурсу отримає право видати свою книгу репортажів у «Темпорі».

За підсумками минулих конкурсів видавництво «Темпора» видало п’ять альманахів найкращих репортажів: «Світ у масштабі українського репортажу», «Де, як і чому працюють українці», «Історія наживо», «Війна. Життя de facto» та «Чому я звідси ніколи не поїду». Вийшли друком книги лауреатів конкурсу: Олега Криштопи «Україна. Масштаб 1:1», Дениса Казанського «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» та Єлізавети Гончарової «Десь поруч війна».

Координаторка конкурсу: Марія Семенченко

Телефон для довідок: 068 494 74 56

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики