Салману Рушді сьогодні – 70

 

Сьогодні, 19 червня, 70-річний ювілей святкує відомий британський письменник індійського походження Салман Рушді (1947).

Читайте також: Євген Стасіневич. Рушді, якого не знаємо

Він є автором скандально відомої книги «Сатанинські вірші» (1988), яку в Ірані та в багатьох інших країнах Близького Сходу сприйняли як відверту образу пророка Мухаммеда. Іранський аятола Хомейні публічно прокляв письменника й закликав мусульман до його фізичного знищення. У відповідь Великобританія розірвала дипломатичні відносини з Іраном, а Рушді змушений був переховуватися.

Читайте також: Світлана Ославська. «Людина чорного ходу» Салман Рушді
Найцікавіший роман Рушді – роман «Опівнічні діти», за нього він у 1981 році отримав престижну Букерівську премію.

Також Рушді є автором романів «Сором», «Клоун Шалімар», казки «Гарун і Море Історій», Два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей», «Джозеф Антон». Критики класифікують творчість Рушді як «магічний реалізм», найяскравішими представниками якого є Маркес і Павич. До речі, саме «Сто років самотності» – улюблений роман Рушді.

Читайте також: Дмитро Мазін. Назад до Рушді

Письменник народився в Бомбеї в мусульманській родині. З 14 років мешкає у Великій Британії. Саме в цій країні він здобув вищу освіту (вивчав історію в Кембриджі) й зажив слави.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики