Помер творець ведмедика Падінгтона

 

Фото Felicity McCabe

Творець всесвітньо відомого ведмедика Паддінгтона, останню історію про якого було опубліковано в квітні цього року, помер після нетривалої хвороби у віці 91 року.

 

Майкл Бонд опублікував свою першу книгу “Ведмежа на ім”я Падінгтон”, про ведмедика з дрімучого Перу, яке обожнює мармелад, ще в 1958 році. Письменник народився в Ньюбері, графство Беркшир, у 1926 році, й продовжував писати до самої смерті. Його найновішу книжку про улюбленого персонажа було опубліковано в квітні. Разом про кумедного й зворушливого ведмедика вийшло 15 книжок.

1997 року письменник отримав Орден Британської імперії за внесок у дитячу літературу.

Дочка письменника, Карен Янкель, сказала Guardian, що “всьому світові пощастило мати її батька, спадщина якого житиме вічно”. Водночас вона розповіла, що письменник працював до самісінької смерті.

Добірку ілюстрацій до видань про Падінгтона можна переглянути тут.

У світі продано понад 35 млн книжок про Падінгтона, які перекладено на 31 мову, а також створено чимало телепрограм із цим цим улюбленим персонажем і знято фільм, другу частину якого заплановано на цей рік.

Також Майкл Бонд є автором циклу дотепних історій про морську свинку Ольга да Польга, яка полюбляє розповідати про себе різноманітні нісенітниці.

Українською мовою перекладено  сім перших книжок про ведмедика Падінгтона, всі вони вийшли друком у видавництві “Ранок”.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики