Музичний проект Оксани Мухи «Від Шевченка до Костенко»

 

Львівська співачка Оксана Муха заспівала вірш Тараса Шевченка «Якби з ким сісти хліба з’їсти». На музику поезію Кобзаря поклав композитор Дмитро Кацал.

Ця пісня — продовження культурно-мистецького проекту «Від Шевченка до Костенко».

У рамках цього проекту поезії найвидатніших українських поетів — Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Стуса, Ліни Костенко — стають піснями.

«Зізнаюся, я тільки нещодавно відкрила для себе поезію «Якби з ким сісти хліба з’їсти». Раніше якось не звертала уваги саме на цей вірш, хоч і читаю Шевченка доволі часто, — каже Оксана Муха. — А ще більшим відкриттям було для мене, коли Кобзар зазвучав у блюзі! Як влучно сказав Дмитро Кацал: «Так Шевченко ж писав у блюзі!». Саме тоді, коли я почала співати ці життєві й дуже глибокі рядки у цьому стилі, зрозуміла, про що вірш! Бувають миті, коли і мені бракує тієї рідної, безкорисливої душі, з якою можна, як писав Шевченко, «сісти хліба з’їсти» і не «одуріть на самоті»…

Проект «Від Шевченка до Костенко» зародився з іншого вірша Тараса Шевченка — «Зоре моя вечірняя», який Дмитро Кацал поклав на музику «Місячної сонати» Людвіга ван Бетховена.

Нещодавно Оксана Муха презентувала пісню «Вечірнє Сонце» на поезію Ліни Костенко.

А наступна прем’єра проекту, робота над якою вже на фінальному етапі, — композиція «Листопад», написана за однойменним віршем Богдана-Ігоря Антонича.

Творці проекту «Від Шевченка до Костенко» планують об’єднати всі сингли в однойменний альбом.

Джерело: Україна Молода

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики