Чбоскі Стівен. Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих

Чбоскі Стівен. Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих / Пер. з англ. – К.: Рідна мова, 2017 (фото з сайту yakaboo.ua)

 

Протагоніст роману, 15-річний Чарлі, має серйозні проблеми з головою. Цей тишко, який відвідує психіатра, пережив у дитинстві серйозну втрату, після чого навіть опинився в лікарні. А тут і новий навчальний рік в незнайомому оточенні старшої школи починається зі страшної звістки: його шкільний приятель вкоротив собі віку.

Щоб якось впоратися з переживаннями, Чарлі починає писати невідомому адресатові. Він почув про нього випадково: однокласниці обговорювали хлопця, який не став залазити дівчині під спідницю, хоча міг це зробити.

У листах Чарлі розповідає про все, що стається з ним протягом навчального року. Ми бачимо навіть еволюцію його стилю: від простих плутаних речень на початку до вишуканої розповіді наприкінці. Чарлі – юнак творчо та інтелектуально обдарований, утім він має досить слабкі зв’язки з реальністю, не завжди розуміє, що відбувається і що від нього хочуть інші. Практично ні з ким, крім родини, він не контактує й віддає перевагу ролі пасивного спостерігача.

Утім саме в старшій школі для Чарлі починаються зміни. Талановитий вчитель помічає здібності хлопця до літератури й починає навантажувати його читанням та творчими завданнями. Але найголовнішою подією для Чарлі стає знайомство зі зведеними братом і сестрою Патріком і Сем. Лояльні до дивацтв, вони невдовзі стають для Чарлі справжніми друзями та містком у світ, посвячуючи його в життя старшокласників.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики