10 головних комікс-фестивалів світу

 

20 липня розпочався легендарний Комік-кон у Сан-Дієґо. Однак якщо ви не встигли придбати квитки на літак і віддати кота на кілька днів сусідам, не засмучуйтеся, адже попереду ще чимало фестивалів для досвідчених фанів, новачків та професійних ілюстраторів. Обирайте і зберігайте.
Комік-кон у Сан-Дієґо

Дати: 20–23 липня 2017
Вартість квитків: $60 у четвер, п’ятницю, суботу, $40 — недільний квиток

Комік-кон у Сан-Дієґо — міжнародний щорічний фестиваль популярної культури, що проводиться з 1970 року. Комік-кон було започатковано як виставку популярного мистецтва, однак згодом концепцію суттєво розширили. Фестиваль триває чотири дні, під час яких відбуваються прем’єри фільмів, презентації ігор і, звичайно, легендарний косплей та фотосесії. Напередодні фестивалю (у середу ввечері) новинки презентують професійній аудиторії і пресі, тож не дивно, що цей конвент такий популярний серед журналістів. Середня кількість відвідувачів – близько 160 000.

Комікет

Дати: 11–13 серпня 2017
Вартість квитків: вхід безкоштовний, але організатори наполегливо радять придбати каталог фестивалю, який допоможе зорієнтуватися на місці

Комікет, відомий також як Comic Market — найбільший у світі ярмарок коміксів та манґи, на якому щороку дебютують тисячі манґак, тобто професійних авторів манґ.

Почалося все ще 1972 року, коли вийшов останній випуск журналу «COM», що був майданчиком експериментальної манґи. Після закриття головної японської «лабораторії» манґи студенти Йосіхіро Йонедзава, Теруо Харада та Дзюн Аніва вирішили створити конвент, який дав би можливість молодим та альтернативним художникам показати свої роботи та підписати перші контракти.

Вперше Комікет було проведено 1975 року у Токіо, у ньому взяли участь автори 32 додзінсі (незалежних мистецьких та літературних журналів) і лише 650 відвідувачів. Зараз Комікет, що відбувається двічі на рік, відвідують понад 500 000 любителів манґи та сотні художників. У черзі на фестиваль можна простояти 5-6 годин і побачити кілька імпровізованих косплеїв.

Фестиваль іграшок, ігор & конвент коміксів у Сінгапурі (SGTCC)

Дати: 9–10 вересня 2017
Вартість квитків: $21 за один день ($19, якщо придбати онлайн), $30 — за два дні ($28, якщо придбати онлайн)

Головний конвент Сінгапура присвячено не лише косплею і манзі, а й супутнім товарам — колекційним фігуркам, одягу, посуду, аксесуарам і навіть меблям із символікою відомих персонажів. Щороку понад 35 000 любителів поп-культури з усього світу приїжджають у сінгапурський готель «Marina Bay Sands», щоб купити рідкісні випуски, отримати подарунки від організаторів фестивалю і поповнити свою колекцію персонажів Marvel чи Star Wars.

Фестиваль комікс-баблів


Дати: 18–24 вересня 2017
Вартість квитків: £28 — на вихідні, £17 — на один день.

Фестиваль комікс-баблів — один з найбільших щорічних комікс-конвентів у Великій Британії, і відбувається він у мальовничій місцевості графства Йоркшир. У фокусі — не екранізації та косплей, а незалежні та малі видавництва і графічні романи. Цього року організатори обіцяють побудувати окреме фестивальне село, де 400 видавців, художників та письменників зможуть показати свої найкращі випуски та провести майстер-класи. І хоча Фестиваль комікс-баблів не можна назвати таким масовим конвентом, як Комік-кон у Сан-Дієґо, він точно зацікавить професійну аудиторію, зокрема ілюстраторів.

Армагеддон Експо

Дати: 20–23 жовтня 2017
Вартість квитків: $27 за один день, $65 за два дні, $80 — за всі дні фестивалю

Армагеддон Експо — найбільший щорічний новозеландський комікс-конвент, який організовує асоціація видавців «Beyond Reality Media». Від 1995 року Арамагеддон Експо використовують як майданчик для демонстрації останніх новинок в галузях комп’ютерних та відеоігор, анімації, кіно та телебачення, косплею, коміксів. Щороку аудиторія фестивалю розширюється, й останніми роками кількість відвідувачів вже перевищила 100 000. Цього року серед почесних гостей — відомі ілюстратори, режисери і навіть актори, зокрема виконавець ролі Драко Малфоя Том Фелдон, французька акторка Пом Клементьєфф, що зіграла Мантіс в останніх «Сторожах Галактики», і виконавець ролі Крагліна зі «Сторожів Галактики» Шон Ганн.

FACTS

Дати: 21–22 жовтня 2017
Вартість квитків: €18 стандартний квиток, €13 — для учасників косплею

FACTS (Фентезі, Аніме, Комікси, Іграшки, Космос) — бельгійський конвент наукової фантастики, фентезі, коміксів та аніме, найбільший конвент такого типу в країнах Бенілюксу. Перший FACTS, скромний за розмахом та відвідуваністю, відбувся ще 1993 року в Генті. За 24 роки існування фестиваль розрісся і нині приймає понад 30 000 відвідувачів щороку. 2009 року конвент переїхав у Flanders Expo, де на 24 000 м2 можна побачити косплеї, зустрітися з авторами та художниками, переглянути ранні аніме, показами яких відомий фестиваль, і, звичайно, придбати колекційні випуски коміксів з понад 100 видавництв, переважно зі Східної Європи.

Лукка Комікси & Ігри

Дати: 1–5 листопада 2017
Вартість квитків: від €17 до €19 за один день, €27–€32 за два дні, €41–€43 за три дні, €55 — за чотири, €65 — за всі 5 днів фестивалю

Тоскана — не лише регіон, де розташовані галерея Уффіці та Палаццо Пітті, а й місце проведення одного з найцікавіших європейських комікс-фестивалів. Ще 1965 року Рінальдо Трайні і Романо Калісі заснували Salone Internazionale del Comics, а вже 1966 фестиваль переїхав на площу Лукки, пізніше прибравши назву Lucca Comics & Games. 240 000 відвідувачі конвенту щороку оселяються на кілька днів у наметах імпровізованого селища біля Лукки, щоб побачити косплей у дуже незвичних декораціях справжнього середньовічного міста.

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі

Дати: 25–28 січня 2018
Вартість квитків: від €38 до €100, залежно від кількості днів, віку відвідувача, наявності костюма і часу перебування на фестивалі.

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі — другий за розміром у Європі та третій у світі фестиваль коміксів. Його заснували 1974 року міністри культури Френсіс Груа і Жан Мардікайн та художник Клод Молітерн. Фестиваль триває чотири дні, і за цей час організатори встигають вручити декілька престижних премій. З 2007-го завдяки Левісу Трондейму Ангулемський фестиваль має і свого маскота — лева, переможці отримують фігурку цієї тварини. Офіційно ж приз названо Alph-art award на честь останнього незавершеного альбому Ерже про пригоди Тентена.
Серед номінацій — нагороди за найкращий шкільний комікс, еротичний комікс, альтернативне видання, приз авторам з фізичними обмеженням і низка нагород юним художникам — як шкільного віку, так і студентам-дебютантам. Щорічно Ангулемський фестиваль приймає близько 200 000 відвідувачів, 800 журналістів і 7000 професійних авторів коміксів.

MEFCC

Дати: 5–7 квітня 2018
Вартість квитків: поки невідома

Фестиваль Кіно і Комік-Кон Середнього Сходу (Middle East Film and Comic Con, зазвичай назву скорочують до абревіатури MEFCC) — щорічна багатожанрова конвенція, яка проводиться в Дубаях. MEFCC охоплює комікси, кіно і художню літературу у жанрах наукової фантастики, горрору і фентезі, а також анімаційні стрічки, аніме, манґу, відеоігри, веб-комікси і настолки. Особливу увагу організатори приділяють локальним видавництвам та творчим союзам, що вирізняє цей фестиваль з-поміж десятків схожих заходів. Крім семінарів, презентацій нових випусків, майстер-класів з малювання, тут також відбуваються косплеї і навіть бізнес-зустрічі молодих авторів з досвідченими видавцями.

День безкоштовних коміксів


Дата: 5 травня 2018
Вартість квитків: квитків нема, у фестивалі беруть участь крамниці по всьому світу

День безкоштовних коміксів — щорічний фестиваль, спрямований на поширення та популяризацію коміксів та супутніх товарів. Ідея створити безкоштовний фестиваль популярної культури належить Джо Філду, постачальнику канадської компанії Flying Colors Comics. У своїй колонці «Big Picture» в журналі «Comics & Games Retailer» Філд проаналізував, як саме екранізації коміксів впливають на продажі та загальну популярність комікс-індустрії і запропонував започаткувати масовий захід, на якому відвідувачам роздаватимуть або ж продаватимуть з великими знижками комікси.

Перший День безкоштовних коміксів відбувся у травні 2002-го, того ж тижня презентували новий фільм про Спайдермена, — і з того часу кожна перша суботу травня присвячена популярній культурі у найрізноманітніших проявах. 2005 року в День безкоштовних комиксів було презентовано ексклюзивний випуск «Marvel Adventures featuring Spider-Man and Fantastic Four», з того часу найбільші комікс-корпорації презентують у День безкоштовних коміксів тематичні випуски.

За перші роки існування у фестивалі взяли участь понад 2000 магазинів і кілька великих корпорацій, які роздали понад 12 мільйонів безкоштовних примірників. Цікаво, що майже щороку кількість учасників цього оригінального фестивалю збільшується на 10-15%, і тепер у ньому беруть участь навіть бібліотеки, зокрема Лондонська. Як правило, День безкоштовних коміксів синхронізують з прем’єрами супергеройських стрічок. 2018 року такою стрічкою стане кінокартина братів Руссо «Месники: Війна нескінченності», а безкоштовні комікси роздаватимуть 5-го травня.