Стрічка «Рівень чорного» стала претендентом від України на «Оскар»

 

Український Оскарівський комітет висунув на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» стрічку «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича.Стрічка «Рівень чорного» стала претендентом від України на «Оскар».

На прес-конференції з нагоди оголошення претендента від України на «Оскар» голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк розповів, що обговорення восьми фільмів-кандидатів було бурхливим і тривалим, в результаті «Рівень чорного» отримав 9 із 14 голосів членів Оскарівського комітету. Ще чотири члени проголосували за стрічку «Стрімголов» режисерки Марини Степанської, один голос отримала драма «Чужа молитва» Ахтема Сеітаблаєва.

«Тепер на нас чекає півроку активної роботи, аби наш фільм почули і побачили в США. Для цього нам потрібно знайти американського дистриб’ютора й кошти на промо-кампанію.

Завдяки Держкіно наш фільм буде представлено у вересні на фестивалі у Торонто, я покладаю великі надії, що Денис Іванов (Arthouse Traffic) знайде там дистриб’ютора та сейлз-агента, що буде корисно для фільму», – прокоментував свою перемогу Валентин Васянович.

Світова прем’єра німого документально-ігрового фільму «Рівень чорного» відбулася на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі (ОМКФ). Стрічка отримала нагороду FIPRESCI як найкраща повнометражна робота національного конкурсу.

За сюжетом, головний герой – похмурий фотограф Костя – напередодні власного 50-річчя втрачає все, що було для нього важливим: батька, кохану дівчину, кота і, вочевидь, будь-який сенс свого існування. Тепер йому доведеться прийняти рішення – зневіритися чи дертися вгору й жити далі.

Головну роль у стрічці «Рівень чорного» виконав київський фотограф Костянтин Мохнач, роль його коханої – українська акторка Катерина Молчанова («Моя бабуся Фанні Каплан», «Довгі хвилі», «Чудо за розкладом» тощо).

Валентин Васянович є автором, режисером, оператором і продюсером стрічки.

Фільм було знято компанією «Гармата Фільм», бюджет склав $10 тис.

«Рівень чорного» вийде в український кінопрокат 31 серпня цього року. Дистриб’ютор – компанія «Артхаус Трафік».

90-та церемонія вручення премії Американської кіноакадемії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографа відбудеться 4 березня 2018 року в Лос-Анджелесі.

Нагадаємо, 22 червня 2016 року між Державним агентством України з питань кіно, Національною спілкою кінематографістів України (НСКУ) та ГО «Асоціація продюсерів України» було укладено меморандум про налагодження довгострокового співробітництва й організацію діяльності Українського Оскарівського комітету.

У серпні голова Держкіно Пилип Іллєнко повідомив, що Американська кіноакадемія визнала повноваження Українського Оскарівського комітету.

Минулого року претендентом від України на «Оскар» стала документальна стрічка Романа Бондарчука «Українські шерифи», яка, втім, не ввійшла в шорт-лист премії.

Джерело: Детектор медіа

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики