Стартував літературний фестиваль «Meridian Czernowitz»

Учора, 07.09.2017, стартував перший фестивальний день фестивалю «Meridian Czernowitz», що щорічно відбувається в місті Чернівці з 2010 року. Фестиваль розпочався в Літературному целанівському центрі за участю Святослава Померанцева, Євгенії Лопати, Петра Рихла, Сергія Жадана та Макса Чоллека (Німеччина). Організатори фестивалю розповіли, що на цьогорічному фестивалі буде ще більше письменників із різних країн світу. До Чернівців приїхали автори з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Польщі, Румунії, Молдови, Ізраїлю та Нідерландів.

Офіційне відкриття відбудеться сьогодні, 8-го вересня.

Окрім поезії, організатори підготували музичні події та кінопокази: електронна музика у взаємодії з візуальною поезією із Австрії та Німеччини, традиційний концерт єврейської музики, показ короткометражних фільмів-переможців Міжнародного фестивалю кінопоезії «Zebra» зі всього світу, а також фільму Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої під назвою «Ампутація» про трагічні наслідки війни на Сході.

У рамках фестивалю також заплановано читання віршів трьома мовами у дворі будинку Пауля Целана, концерт оркестру єврейської музики під керівництвом Льва Фельдмана на Театральній площі.

Вхід на всі заходи вільний. Програма фестивалю — тут.

Джерело — Meridian Czernowitz. Фото Василя Салиги.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики