Праві організації погрожують учасникам Форуму видавців у Львові

Сьогодні, 11 вересня, на офіційному сайті Форуму видавців у Львові було опубліковано заяву, в якій стверджується, що учасникам Форуму неодноразово погрожували праві організації міста Львова:

«Вже понад місяць деякі учасники  24-го Форуму видавців  у Львові (організатор ГО “Форум видавців”)  повідомляють нам про погрози на їх адресу в соціальних мережах, які стосуються їхньої творчості чи громадської діяльності».

Таку реакцію окремих громадян й організацій міста Львова викликала заявлена дискусія «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?» і презентація для дітей книги Лариси Денисенко «Майя та її мами». Організатори Форуму скасували презентацію для дітей, але не планують скасовувати дискусію, яка відбудеться 14-го вересня, 14:00, Львівська копальня кави.

Минулого тижня низка неформальних правих громадських організацій підписала лист до Андрія Садового з вимогою скасувати «проведення відверто конфліктних дискусій і презентації у межах 24-го Форуму видавців». В іншому випадку, як зазначено в заяві, «ми будемо змушені вжити усіх можливих заходів з метою недопущення проведення відверто провокаційних презентацій», що є погрозою щодо учасників Форуму. На думку підписантів листа, презентація є «прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувались в українських родинах».

Лист підписали організації: «Сокіл», «Білі горвати», Добровольчий рух «ОУН», ГО «Традиція», ЛМГО «Молода Галичина», Добровольчий український корпус «Правий сектор», Національний корпус Львівщини, ГО «Твереза Галичина», «Українська народна самооборона Львівщини», ГО «Літературно-просвітницький проект «Дух нації», ГО «Екологічний клуб Поле», ГО «Аратта. Альянс», ГО «Братство Аратти», ГО «Центр безпеки міста», «Легіон свободи», благодійний фонд «Білі берети».

Лариса Денисенко, авторка книжки «Майя та її мами», яка мала брати участь у скасованому обговорення «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми» (крім того, вона стала Послом доброї волі в ООН), закликала солідаризуватися з Форумом: «Я дуже прошу представників та представниць влади, правосуддя, правоохоронної сфери забезпечити безпеку. Не стояти осторонь, а виконувати, зокрема, конституційні обов’язки. Я звертаюся до публічних інтелектуалів та інтелектуалок, лідерок і лідерів громадської думки навіть не по підтримку, а по засудження насильства».

Остап Сливинський закликав усіх учасників заявленої дискусії і відвідувачів прийти на подію і не піддатися на погрози з боку правих організацій:  «Дуже закликаю прийти на дискусію про складні теми в українській школі. Праві погрожують прийти і дати всім у чоло. Але в нас не тільки чола, але й руки і плечі, і ми в разі потреби можемо себе захистити (якщо львівські правоохоронні органи будуть знову стояти й дивитися з-за паркана, як то було під час Фестивалю рівності). Головне: що більше нас буде, то більший шанс того, що нічого не трапиться».

Форум видавців звернувся до громадськості не допустити ескалації подій і вжити усіх заходів задля захисту учасників і відвідувачів подій Форуму:

«Ми закликаємо  громадськість,  ЗМІ, силові структури та органи влади  всіх рівнів, Українську греко-католицьку церкву забезпечити розголос потенційних загроз та надати учасникам і відвідувачам Форуму видавців у Львові  гарантії безпеки, адже представники підписаних під згаданим листом громадських  організацій за допомогою шантажу та погроз намагаються тиснути на нас і запроваджувати цензуру, а як відомо з  історії від позбавлення свободи слова і самовираження до терору і злочинів проти людяності — пряма дорога».
Також організатори Форуму готові до діалогу з підписантами листа:
«Зі свого боку ми готові запросити представників підписаних під листом громадських організацій  та всіх охочих до мирної публічної дискусії у форматі круглого столу».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики