Фільм «Іній» про війну на Донбасі є учасником «Оскара»

kinopoisk.ru

Фільм «Іній» було висунуто від Литви претендентом на премію «Оскар» Американської кіноакадемії у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Воєнна драма режисера Шарунас Бартаса, у якій знялися актори Ванесса Параді та Анджей Хір, присвячена війні на Донбасі.

Фільм знятий у копродукції Литви, України, Франції та Польщі. Він розповідає історію литовця, який доставляє на Донбас гуманітарну допомогу для українських військових. Там чоловік впритул бачить війну і намагається її осмислити.

Фільм «Іній» уже був учасником багатьох конкурсів. У 2017 році стрічку було відібрано для участі у програмі секції «Двотижневик режисерів» на 70-му Каннському міжнародному кінофестивалі. У липні 2017 року фільм брав участь у міжнародній конкурсній програмі 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю у змаганні за головний приз — Золотий Дюк. У серпні 2017 року фільм було включено до лонг-листа премії Європейської кіноакадемії.

5-го жовтня «Іній» з’явиться в українському кінопрокаті.

Нагадаємо, фільм «Іній» став одним із переможців 8-го пітчингу Держкіно. Зйомки фільму відбувалися в районах, наближених до зони АТО.

Джерело — 5-й канал.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики