Книга «Ліва Європа» від сьогодні у вільному доступі

Під час 24-го Форуму видавців у Львові аж дві книги зазнали тиску й погроз із боку ультраправих сил — дитяча «Майя та її мами»  Лариси Денисенко («Видавництво») і збірка статей «Ліва Європа» за ред. А.Ляшевої, видана коштом Фонду ім. Рози Люксембург в Україні. Презентацію книги Лариси Денисенко було скасовано, однак, панельна дискусія «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?», у якій авторка «Майї» все ж узяла участь, відбулася. Ультраправі так само намагалися зірвати презентацію книжки «Ліва Європа», однак її все ж провели в іншому місці.

Книжка авторства Лариси Денисенко була викладена в мережу для вільного завантаження — щоб будь-хто міг ознайомитися з нею. Тепер і книжку «Ліва Європа» можна завантажити для ознайомлення з ідеями авторів, адже під час Форуму через погрози ультраправих це вдалося зробити лише невеликій частині охочих.

Анотація книги: «Ліва Європа» розповідає про історію та сучасність лівих рухів і партій у Західній, Південній та Північній Європі. Колектив авторів, які відрізняються за своїми підходами та оптикою, аналізує різноплановість радикальних лівих сил у різних європейських країнах: як «старих» лівих, що ностальгують за Радянським Союзом та закривають очі на будь-які імперіалізми, крім американського, так і «нових», що критикують таку консервативність, хоча й самі часто припускаються помилок, штовхаючи трудящих в обійми правих. Український читач зможе дізнатися про спільні з рештою Європи проблеми, спричинені неоліберальним капіталізмом, а відтак і про важливість, але й тернистість боротьби та вироблення лівих альтернатив.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики