Неопубліковані листи Сільвії Плат: скоро в друці

Минулих вихідних стало відомо, що в збірці «Letters of Sylvia Plath Volume I: 1940-1956», що буде вперше опублікована 28 вересня, з’являться п’ятнадцять раніше не виданих любовних листів до її чоловіка , прославленого поета Теда Г’юза. З 1998 року ці листи перебували в особистому архіві дочки Плат, Фріди Г’юз, не відомі навіть для дослідників творчості Плат.

Плат познайомилася з Г’юзом на вечірці в  Кембріджі наприкінці лютого 1956 року, та вважала, що більше ніколи його не побачить. Але до травня 1956 року їхні стосунки розвивалися так швидко, що вони вирішили одружитися.

 

Тед Г’юз і Сільвія Плат

У листах до Г’юза, який залишився в Йоркширі після медового місяця, у перші дні навчання Плат в Кембріджському університеті Сільвія переказує чоловікові університетські будні і не перестає зізнаватися йому в коханні. «Тедді, я люблю тебе так сильно, що це мене вбиває …», — пише Плат.

Цей шлюб був не лише союзом двох люблячих людей, а й творчим тандемом, де провідну роль відігравав Г’юз, а Плат забезпечувала йому можливість творити. Після смерті дружини Г’юз заснував фонд «Estate of Sylvia Plath», який розпоряджався правами на літературну спадщину поетеси.

Г’юс був демонізований прихильниками Плат, які звинувачують його в доведенні її до самогубства. У лютому 1963 року, у віці 30-ти років, вона вбила себе, коли її маленькі діти спали в сусідній кімнаті.

Сільвія Плат — американська поетеса і письменниця, яка вважається однією з засновниць жанру «сповідальної поезії» в англомовній літературі. За життя Плат вийшла лише поетична збірка «Колос та інші поезії» (1960) і напівавтобіографічний роман «Під скляним ковпаком» (1963). Як справжня представниця сповідальної поезії, Сільвія Плат писала про власні переживання, відчуття, страхи. Теми її лірики: сім’я, жіноча доля, природа і смерть.

Джерело — The Telegraph.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики