Знайдено лист, який надихнув «На дорозі» Керуака

У 1950 році Ніл Кессіді — одна з найважливіших постатей покоління бітників 50-х років ХХ століття і психоделічного руху 60-х — поділився з Джеком Керуаком 19-сторінковим листом. Цього листа Керуак пізніше назвав «найкращим твором письма, якого я коли-небудь бачив», стверджуючи, що він став одним із рушіїв для написання роману «На дорозі».

Цей лист, знаний як Лист до Джоан Андерсон (жінка, з якою Кессіді мав інтрижку), був доступний публіці лише як фрагмент, опублікований у 1964 році. Через деякий час після отримання цього листа Керуак позичив його Аллену Ґінзбергу — іншому знаному бітнику,  подруга якого, як вважав Керуак, впустила листа за борт свого плавучого дому.

Фрагмент листа Ніла Кессіді, який став натхненням Керуака

Але, як з’ясувалося, Ґінзберг надіслав листа «Golden Goose Press», де той припадав пилом, аж доки не був відкритий роками пізніше однією з працівниць видавництва — вона з’ясувала, що це все ж таки не сміття. Згодом лист був виставлений на продаж в аукціонному домі «Christie’s» в 2016 році, але не сягнув навіть мінімальної ціни $400,000. Згодом він був проданий університету Еморі на аукціоні «Heritage Auctions» за $206,250.

Наразі ж лист-натхнення Керуака буде нарешті показано в рамках виставки «Машини снів: генерація “біт” і контркультура 1940-1975 років» в бібліотеці університету Еморі в повному обсязі, тому публіка зможе нарешті прочитати всі 19 сторінок, які надихнули Керуака на створення одного з найбільш знакових романів ХХ століття.

Джерело — The New York Times.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики