Філіп Пулман: вихід нової трилогії — за 5 днів

Кадр із фільму «Північне сяйво», знятий за мотивами першої книги Ф.Пулмана з трилогії «Темні матерії»

Уже за 5 днів — 19 жовтня — спраглі читачі зможуть зануритися в чарівливий паралельний усесвіт Філіпа Пулмана, створений автором більше 20 років тому. Трилогія  «Темні матерії» почалася з публікації роману «Північне сяйво» у 1995 році , розвинулась у другій частині «Магічний ніж» (1997) і завершилася «Янтарним склом» (2000). На сьогодні ця трилогія Пулмана вважається однією з найяскравіших фантазійних серій усіх часів. (Досить невтішна адаптація фільму 2007 року справедливо забута.)

Романи були фантастично розумними, адже спиралися на квантову механіку та ідею паралельних світів, а також на біблійну історію про падіння людини і про втрату раю (в дусі «Втраченого раю» Мілтона). Таке підґрунтя було чудовим для захопливо-казкової оповіді про первородний гріх, свободу волі й торжество людського духу перед лицем релігійного гніту. Крім того, для аудиторії Пулмана виписаність і сила його персонажів часто слугували своєрідною рольовою моделлю.

19 жовтня перша частина нової трилогії Пулмана «Книга пилу» («The Book of Dust» — перекл. ред.), названа «Прекрасна дикунка» («La Belle Sauvage» — перекл. ред.) — стане на книжкові полиці, щоб бути купленою радісними читачами. Події цієї книги на 10 років передують трилогії «Темні матерії».

За матеріалами The Telegraph.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики