Чоловіки досі переважають серед критиків літератури

Щорічний звіт організації «Vida» — нью-йоркської угруповання жінок у літературі — показує, що жінок лише третина серед літературних критиків й авторів. Відповідно, дві треті авторів — чоловіки.

Дослідження «Vida» намагається охопити світовий контекст, використовуючи як джерело тисячі літературних журналів і періодики. Цьогоріч анкетування вдруге звертає увагу на інтерсекційну складову, враховуючи такі фактори як етнічну групу, сексуальну орієнтацію й обмежені можливості.

Інтерсекційні результати у звіті «Vida» демонструють, що досить мало кольорових авторів працюють у літературних журналах, утім, через дещо розмиті формулювання в цьому випадку складно зробити однозначний висновок.

«Наразі ми живемо в році “Зробімо Америку знову великою”, тож бачимо, які значення мають ці цінності», — заявила «Vida», пишучи про «недвозначну війну проти жінок, як і системне стирання небінарних і транс-людей». Натомість у самій організації бачать свою роль як «несення світла, викривання упереджень у рейтингах видавців, щоб дискримінація перестала вважатися чиїмось враженням, щоб письменники, педагоги та споживачі могли зробити відповідальними видавців за їхні упущення». Тож «Vida» сподівається, що її щорічні звіти будуть змушувати публікації ставати більш репрезентативними. Можливо, до того часу, як повідомляється опитування 2017 року, така неприємна «частка жінок» буде менш непохитною.

Джерело — The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики