Маркіян Камиш отримав літературну премію ім. Ульяненка

Маркіян Камиш. Фото Олега Паскаря

19 жовтня в музеї шістдесятництва відбулося вручення літературної премії імені Олеся Ульяненка, якою відзначають молодих письменників за нонконформізм у творчості та «схильність до позитивної асоціальності». Цьогорічне журі обрало переможцем премії повість «Чормет» українського письменника Маркіяна Камиша.

Маркіян Камиш – письменник, який сім років нелегально вивчає Зону відчуження. Його дебютний роман «Оформляндія, або прогулянка в Зону» про чорнобильське сталкерство перекладений французькою. «Приголомшлива книга», – саме так охарактеризував «Оформляндію» культовий паризький часопис «Le Nouvel Observateur».

«Чормет» — це повість про людей, які живуть біля кордону Чорнобильської Зони і збирають металобрухт. Про п’яних чоловіків з металевими зубами та монохромними тату на руках, які приносять у брухт-прийомки авіабомби вермахту в мішках і мріють здати на метал все навколо них, навіть ядро Землі.

Почесною відзнакою, «за популяризацію творчості Олеся Ульяненка» відзначена Ольга Пуніна за книгу «Самітний геній: Олесь Ульяненко: літературний портрет».

Олесь Ульяненко – культовий український письменник, наймолодший лауреат премії імені Шевченка і єдиний в історії незалежної України офіційно заборонений письменник. Роман Ульяненка «Жінка його мрії» затаврували як порнографічний, тож автор міг отримати три роки ув’язнення вже за сам факт зберігання рукопису власного твору. Ульяненко – єдиний український письменник, який обстоював своє право на свободу творчості в суді. І відстояв його: державний Департамент США включив цей інцидент у щорічний Звіт про порушення прав людини в Україні. А Сергій Жадан назвав його роман «Сталінка» головним текстом української літератури часів незалежності.

У 2017 році премія вручається вшосте. Лауреатами попередніх років були Володимир Вакуленко, Артем Полежака, Сергій Прилуцький, Іван Семесюк та Марися Нікітюк. До опікунської ради премії входять Євгенія Чуприна, Сергій Пантюк, Мирослав Слабошпицький, Андрій Курков та Лесь Подерв’янський.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики