Український книжковий бум — після заборони літератури з РФ

Після заборони літератури з РФ на книжкові фабрики не пробитися: потужностей не вистачає. Освоюються раніше порожні ніші — економічна література, інженерія, природничі науки. Вже з’явилися профільні видавництва.

Перше вітчизняне приватне дитяче видавництво «А-баба-га-ла-ма-га», дітище поета Івана Малковича, відкрилося на початку 90-х, коли книжковий ринок країни відрізнявся пострадянським аскетизмом. Тоді книги «А-ба-би» з якісною поліграфією і талановитими ілюстраціями вчинили у вітчизняному видавничому справжній переворот і підняли планку, до якої і сьогодні дотягуються небагато.

З забороною російських книг більше грошей стало залишатися в Україні, українці почали більше читати українських книжок, вважає Малкович. «Українські видавці отримали можливість купувати за ці гроші права на видання західної літератури, які раніше не могли собі дозволити. І не тільки на художню літературу», – розповів видавець. За його словами, зараз на книжкові фабрики не пробитися: потужностей не вистачає.

Освоюються раніше порожні ніші — економічна література, інженерія, природничі науки. Вже з’явилися профільні видавництва. «Це дуже важливо. Якби російська книга і далі домінувала на українському ринку, ми б не змогли цього робити. Звичайно, поки ще російських перекладів набагато більше. Але в Росії книговидавництво завжди було дуже серйозним бізнесом, за нього вбивали. Я завжди намагався зробити так, щоб все українське асоціювалося зі словом якість. Для мене було важливо показати, що найкраща дитяча книжка – україномовна. Але цього замало. Казки проти танків безсилі», – зазначив він.

Джерело — УНІАН.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики